Sınırsız Özelleştirmeye Sahip Karavan Arto RV ile Tanışın: Lüks Evlere Taş Çıkartır

16
9
3
2
2
Özellikleriyle pek çok lüks eve taş çıkartan Arto RV ile tanışın. Bu aracın özelleştirme seçenekleriyse neredeyse sınırsız.

Hemen hemen herkes, hayatının bir noktasında evini ve işini bırakıp bir karavanla dünyayı gezmek ya da şehirden uzaktan kendine bir hayat kurmak istemiştir. Tabii ki karavan almak da ev almak kadar zordur çünkü farklı büyüklüklerde ve farklı özelliklere sahip onlarca farklı tipte karavan mevcut.

Dünyanın en ünlü karavan üreticilerinden birisi olan Niessman + Bischoff da size bugüne kadar gördüğünüz tüm karavanları unutturacak yeni modeli Arto’yu tanıttı. İsterseniz gelin hep birlikte Arto’nun bizlere neler sunduğuna yakından bakalım.

Neredeyse sınırsız özelleştirme imkânı mevcut

Fiat Ducato temel alınarak hazırlanan Arto, dışarıdan bakıldığında modern ama standart bir karavan gibi duruyor olabilir. 3 farklı uzunlukta modele sahip olan aracın en kısa modeli 7.78 metreyken en uzun modelde ise bu uzunluk 8,76 metreye kadar çıkıyor. Ayrıca aracın sürücü ve yolcu kapılarının olmaması da dikkat çeken özelliklerden birisi. Niessman + Bischoff yetkilileri yaptıkları açıklamada kapı seçeneğinin opsiyonel olduğunu ancak ses yalıtımı ve güvenlik nedeniyle çoğu karavan sahibinin kapısız modelleri tercih ettiğini ve bu nedenle standart modelin kapısının olmadığını belirtiyor.

Standart olarak 120 litrelik su tankına ve küçük motosikletinizi ya da bisikletinizi koyabileceğiniz bir mini garaja bile sahip olan karavanın asıl dikkat çekici kısmı ise iç tasarımı ve özelleştirmeleri. Standart donanımda 4 koltuk, tam donanımlı bir mutfak, spa özellikli banyo ve devasa bir iç hacme sahip. Tüm bunlara ek olarak karavan sahipleri araçlarının döşemelerinden tutun da mutfakta bulunacak donanımlara kadar neredeyse her şeyi özelleştirebiliyor.

Tüm bunlara ek olarak kullanıcılar, 8.800 dolar karşılığında bir “Lityum Enerji Paketini” de satın alabiliyor. Bu paketi satın aldığınızda karavanınızda 2 adet güneş paneli, 3 adet batarya sistemi ve bu batarya sistemini şarj etmek için bir şarj cihazına sahip olabiliyorsunuz. Bu paket sayesinde şehirden uzakta bile güneş enerjisi sayesinde sıcak suyunuz ve elektriğiniz olabiliyor.

Gelelim Arto RV’nin fiyatına. Bu lüks tekerli eve sahip olmanız için en az 92.300 dolar (vergiler hariç 1.727.370 TL) ödemeniz gerekiyor. Eklediğiniz donanımlara göre ödeyeceğiniz miktarsa neredeyse iki katına çıkabiliyor.

Kaynak : https://www.niesmann-bischoff.com/en/arto/
16
9
3
2
2
Emoji İle Tepki Ver
16
9
3
2
2