• Anasayfa
  • Yaşam
  • Bakanlıktan: Çiftlik Bank İçin Geri Ödeme Yapılamaz

Bakanlıktan Çiftlik Bank Açıklaması: Geri Ödeme Yapılması Mümkün Değil

110
6
2
2
1
Geçtiğimiz yıldan beri kamuoyunun gündemini meşgul eden ve ardında binlerce mağdur insan bırakan Çiftlik Bank davasından kötü haberler geldi.

Çiftlik Bank mağdurlarının uzunca süredir sorduğu bir soru var: Paramızı geri alabilecek miyiz? Bugün Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan Çiftlik Bank raporuna göre bunun cevabı maalesef hayır.

Yayınlanan rapor oldukça trajik; buna göre Çiftlik Bank'ın 4'ü Türkiye'de olmak üzere 10 ayrı şirket üzerinden yürütülen bir sistemi mevcuttu. 132 bin 222 katılımcı üzerinden işleyen bu sisteme tam 1 milyar 139 milyon liralık bir para yatırıldı. Bu ücretin 687 milyon 838 bin lirası sisteme dahi olanlara geri ödense de kalan 322 milyon 642 bin liranın akıbeti belirsiz.

Bu arada bakanlık müfettişleri, katılımcılara vaat edilen 2 milyar 971 milyon liranın geri ödemesinin imkansız olduğunu söyledi. Amiyane tabirle olay 'üstüne bir bardak su için' kıvamına gelmiş durumda. Son olarak Çiftlik Bank'ın Mavi Yumurta Çiftliği adıyla açtığı çiftlikte hiçbir zaman mavi yumurta üretilmediği ortaya çıktı.

110
6
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
110
6
2
2
1