Call of Duty: Modern Warfare, PC İçin 'Tamamen Optimize' Edilmiş Bir Şekilde Gelecek

37
2
1
1
0
Call of Duty: Modern Warfare, 25 Ekim'de çıkışını yapacak. Henüz çıkışını yapmamış olan oyun, PC için "tamamen optimize edilmiş" olacak.

Activision, geçtiğimiz günlerde Call of Duty: Modern Warfare çoklu-oynanış modunu canlı yayında sergilemişti. Büyük ilgi gören çoklu-oynanış modunun ardından oyun hakkında yeni detaylar gelmeye devam ediyor.

Son haberlere göre, Call of Duty: Modern Warfare, PC için "tamamen optimize edilmiş" olacak. Bunun yanında PC platformuna özgü birçok özelliği de sunacak olan oyun, konsollarla çapraz oynama imkanını da kullanıcılarına sunacak. Yani PC ya da konsol oyuncuları oyunu karşılıklı olarak oynayabilecekler.

DualShockers'a ait bir rapora göre oyun, PC sürümünde sınırsız kare hızı ve FOV Slider (Field Of View) özelliklerini kullanıcılarına sunacak. Savaş oyunlarının vazgeçilmez özelliği olan “görüş alanı” ayarlaması sayesinde çevre görüşünüzde daha fazla savaş alanı görebileceksiniz. Bu da daha çok düşmanı tek bir karede görmenize olanak sağlıyor.

Görüş Aralığı

Modern Warfare ayrıca HDR ile birlikte ultra geniş monitörleri ve çoklu monitör yapılandırmalarını da destekleyecek. Bunun yanı sıra oyunun Nvidia’nın RTX teknolojisini destekleyeceği de biliniyor.

PC ve konsol oyuncularının karışık bir halde oynayabilmelerinden doğacak dezavantajların da önüne geçmek isteyen Activision, maç arama kısmında “platform tercihi” özelliğini de oyunda sunacak. Oyuna klavye-mouse ya da bir gamepad ile başlarsanız maç bitene kadar bu tercihinizi değiştirme şansınız olmayacak ve bu sayede de eşitlik sağlanmış olacak. Oyunun geçtiğimiz gün yayınlanan çoklu oynanış videosunu da aşağıda görebilirsiniz.

Açık betası tüm platformlara 21 Eylül’de gelecek olan Modern Warfare, tüm platformlar için çıkışını ise 25 Ekim tarihinde gerçekleştirecek.

 

 

Kaynak : https://www.techradar.com/news/call-of-duty-modern-warfare-to-be-fully-optimized-for-pc-with-uncapped-frame-rate
37
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
37
2
1
1
0