• Anasayfa
  • Oyun
  • Cyberpunk 2077, En İyi Görüntüyü PS5 ve Scarlett'ta Verecek

Cyberpunk 2077, En İyi Görüntü Kalitesini PS5 ve Project Scarlett'ta Verecek

30
9
4
3
1
Gümbür gümbür gelen role-playing oyunu Cyberpunk 2077, tanıtıldığı gibi gündeme oturacak bir yapım olacak. Aksiyonun dolu dolu geçeceği oyun hakkında bazı yeni açıklamalar yapıldı.

Oyun dünyasında kullanılan görüntü teknolojileri her geçen gün gelişiyor. Üretilen yüksek özelliklere sahip performans canavarı ekran kartları ve son derece yüksek işlem gücüne sahip işlemciler sayesinde oyunlarda gerçeğe yakın grafikler kullanmak da gün geçtikçe mümkün oluyor

Cyberpunk 2077'nin geliştiricilerinden gelen açıklamaya göre oyun tasarlanırken yüksek öncelik konsollara veriliyor. CD Projekt Red'in arayüz müdürü Alvin Liu, yapılan bir röportajda oyun için Red Engine ismini verdikleri bir oyun motoru kullandıklarını söyledi.

Birincil önceliklerinin konsol platformu olduğunu aktaran Liu, 2.000 dolar harcayıp bir PC alındığında bu platformda daha iyi bir performans ve görüntü kalitesi elde edilebileceğini ancak kullanıcıların çok ama çok azının bu tür sistemlerden birisine sahip olduğunu belirtti.

Bu doğrultuda Cyberpunk 2077'yi düşük bütçeli PC platformu bilgisayarlar ve konsollar için tasarladıklarını ileten Liu, bunlara rağmen grafiklerin gerçek anlamda muazzam olduğuna da vurgu yaptı.

Platformlar arası oynanışa da imkan tanıyacak olan ve tasarlanırken ilk önceliğin Playstation 5 ve Xbox Project Scarlett'a verildiği aksiyon oyunu Cyberpunk 2077, 16 Nisan 2020'de piyasaya sürülecek. Oyunun bilgisayar versiyonun Steam ön sipariş fiyatı ise 249 Türk Lirası.

Kaynak : https://www.techradar.com/news/cyberpunk-2077-will-look-best-on-ps5-and-project-scarlett
30
9
4
3
1
Emoji İle Tepki Ver
30
9
4
3
1