Elon Musk, 44 Milyar Dolarlık Anlaşmadan Çekilmek İçin Twitter'a Karşı Dava Açtı

19
4
1
1
0
Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, Twitter'ın kendisine açtığı davanın mahkeme tarihinin belli olmasından sonra karşı bir hamle yaptı. Musk, dün sunduğu 164 sayfalık bir belgeyle Twitter'a karşı dava açtı. Ünlü iş insanı, bu davayla anlaşmadan çekilmesine izin verilmesini umuyor.

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, geçtiğimiz aylarda Twitter’ı satın almak için 44 milyarlık teklif sunmuştu. Ancak ünlü milyarder, Twitter’ın sahte hesaplar hakkında doğru bilgi vermemesini gerekçe göstererek bu satın alımdan vazgeçtiğini duyurmuştu. Musk’ın bu kararının ardından ise Twitter, 50 yaşındaki iş insanına dava açma kararı aldı.

Tüm dünyanın yakından takip ettiği bu davanın da ekim ayında başlayacağı açıklanmıştı. Dün ise Twitter ve Musk arasındaki davanın görüleceği tam tarihin 17-21 Ekim 2022 tarihleri olacağı duyuruldu. Bu karardan saatler sonra ise Elon Musk’tan bir karşı hamle geldi.  

Musk, Twitter’a karşı dava açtı

elon musk

Reuters’ın haberine göre Elon Musk, mahkeme tarihinin belirlenmesinin ardından Twitter’a karşı yasal mücadelesini artırdı ve şirkete karşı dava açtı. Gizli olarak açılan bu dava için sunulan ve kamuya açık olarak paylaşılmayan belgenin 164 sayfalık olduğu belirtildi. Belgenin düzenlenmiş bir versiyonunun yakın zamanda halkla paylaşılabileceği de aktarıldı.

Bunlara ek olarak dün bir Twitter hissedarı daha Elon Musk’ı dava etti. Ünlü iş insanın ihlallerde bulunması ve yol açtığı zararı kapatması gerektiğini belirten hissedar, mahkemeden Musk’a anlaşmaya uyma emri vermesi talebinde bulundu.

Musk’ın açtığı karşı dava ile ilgili henüz Twitter cephesinden herhangi bir açıklama gelmedi. Twitter, geçtiğimiz günlerde yılın ikinci çeyreğine ait mali raporunu yayınlamıştı ve milyonlarca dolar kaybettiğini duyurmuştu. Bu zararın sebeplerinin birinin de Musk ile yapılan anlaşmadaki belirsizlikler olduğu ifade edilmişti.

Kaynak : https://www.reuters.com/legal/transactional/judge-orders-oct-17-21-trial-over-twitters-lawsuit-against-musk-2022-07-29/
19
4
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
19
4
1
1
0