Elon Musk'ın Twitter'da Sahte Hesabı Olduğu Ortaya Çıktı: Hem de 2 Tane!

10
0
0
0
0
Elon Musk'ın Twitter'da 2 sahte hesaba sahip olduğu ortaya çıktı. Musk, hesaplardan bir tanesini "kabul etmiş" olsa da ikinci hesapla ilgili somut bir ibare bulunmuyor.

Milyarder iş insanı Elon Musk ile ilgili dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Twitter'ın sahibinin, en az 2 sahte Twitter hesabına sahip olduğu ortaya çıktı. Elon Musk, iddialardan bir tanesini doğrular gibi bir tavır sergilemiş olsa da ikinci hesap ile ilgili hiçbir somut gelişme yok. Gelin hep birlikte Elon Musk'ın Twitter'daki sahte hesaplarını yakından inceleyelim.

Her şey, Elon Musk'ın Twitter'daki abone sayısını açıklamasıyla gün yüzüne çıktı. Elon Musk'ın paylaştığı bir ekran görüntüsü, Musk'ın abone sayısı ile birlikte aslında başka bir hesaba daha sahip olduğunu ortaya koyuyordu. 25 milyondan fazla görüntüleme alan paylaşım, elbette bazı şahin gözlü Twitter kullanıcılarının dikkatinden kaçmamıştı. Kullanıcılar tarafından yapılan incelemeler, milyarder iş insanının Twitter'daki ilk sahte hesabının Elon Test (@ErmnMusk) olduğunu ortaya koydu.

İşte Elon Musk'ın sahte hesabını ele veren o ekran görüntüsü:

Elon Musk sahte Twitter hesabı

Elon Test isimli hesaptan yapılan paylaşımlar, daha çok Elon Musk'ın kendisiyle ilgiliydi. Görünen o ki milyarder iş insanı, kendisini ve özellikle de Tesla'yı sevdiğine ilişkin paylaşımlar yapmaktan memnundu. Üstelik resmi hesabında 130 milyonun üzerinde takipçiye sahip olan Musk, sahte hesabının da insanlar tarafından takip edilmesini istiyordu. Zira Elon Test isimli hesaptan "Beni takip edin" gibi paylaşımlar yapılıyordu. 

Elon Musk, bir yanıtla bu hesabın kendisine ait olduğunu "kabul etti"

DogeDesigner ismini kullanan bir Twitter hesabı, Elon Musk'ın paylaştığı ekran görüntüsünü alıntıladı ve milyarder iş insanının aslında ikinci bir hesabı olduğunu iddia etti. Buradan ulaşabileceğiniz paylaşımı yanıtlayan Musk, "Ben olduğumu asla tahmin edemezsiniz." ifadelerini kullandı. Bu paylaşım, sosyal medyada tarafından kabul etme olarak yorumlandı.

Gelelim ikinci hesaba

Elon Musk sahte Twitter hesabı

Elon Musk'a ait olduğu iddia edilen ikinci bir hesap ise John Utah (@e). Elon Musk, NASA ve LAist olmak üzere sadece 3 kullanıcıyı takip eden John Utah, şu ana kadar hiçbir paylaşım yapmadı. Peki bu boş hesap nasıl oluyor da Elon Musk ile ilişkilendiriliyor?

Dikkat ettiyseniz John Utah isimli hesap, Kasım 2022'de açılmış. Yani Elon Musk'ın Twitter'ı resmen satın aldığı ilk dönemler. Bunda herhangi bir şey yok. Neticede Twitter'a her gün binlerce hesap açılıyor. Ancak kullanıcı adının "e" şeklinde tek bir harften ibaret olması pek de makul değil. Eğer bu hesap gerçekten yeni alınmış olsaydı tek bir karakterli kullanıcı adını alamazdı. Zira Twitter kurulalı 16 yıl geçti ve kullanıcı adları, yıllar içerisinde dolup taştı. Tahminler, Elon Musk'ın Twitter'ı satın aldıktan sonra "@e" kullanıcı ismini boşalttırdığı ve kendisinin kullanmaya başladığı yönünde...

10
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
10
0
0
0
0