Facebook, Instagram ve WhatsApp'ın Adını Değiştiriyor

515
95
33
12
12
Geçtiğimiz günlerde "Cambridge Analytica" skandalı sebebiyle 5 milyar dolar ceza alan Facebook, daha az skandal yaşamış Instagram ve Whatsapp'a ismini ekleyerek markanın imajını kurtarmaya çalışacak.

Facebook, uygulamaların sahipliğini daha iyi açıklamak için en popüler iki uygulaması Instagram ve WhatsApp'ın adını değiştirdiğini doğruladı. Yakında, Instagram “Facebook'tan Instagram” olarak anılacak ve WhatsApp “Facebook'tan WhatsApp” olacak.

Facebook'un yeniden markalaşma çabasını cuma günü The Information gazetecileri belirtti ve sonra Facebook temsilcileri tarafından onaylandı. Şimdilik şirketin kurucusu ve güncel CEO'su Mark Zuckerberg'den konu hakkında bir açıklama yok ama Facebook sözcüsü Bertie Thomson bir açıklamasında, şirketin “Facebook'un parçası olan ürün ve hizmetler hakkında daha net olmak” istediğini söylemişti.

facebook instagram whatsapp

Konuya aşina olan kaynaklara göre, perşembe günü yaptığı açıklamada, Facebook'un “Facebook'tan Instagram” ve “Facebook'tan WhatsApp” adlarını değiştirerek, işbirliği aracı Workplace için kullandıkları bir biçimi yeniden adlandırmak istediğini belirtmişti. Zaten telefon veya tabletinizin menüsünde ve uygulamaların içinde bir değişim olmayacak. İsim değişikliği mağazada görülebilecek.

Antitröst soruşturmaları, mahremiyet kaygıları, güvenlik sorunlarıyla sık sık gündeme gelen "Facebook" markasının bunun popülerlik kazanmak için yapmadığı neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Çünkü bu zaten bir marka adı ve gizlilik skandallarıyla ilişkilendirilmiş bir isim. Facebook'un adını en popüler iki uygulamasına koymak, bu uygulamaları olduğundan daha popüler hale getirmez ve kullanıcıların bu uygulamaların güvenliği ve gizliliği konusunda daha dikkatli olmalarına neden olabilir.

Facebook, değişikliklerin ne zaman yürürlüğe gireceğini henüz söylemedi ama yakın bir zamanda gerçekleşeceğini tahmin etmek zor değil.

Kaynak : https://gizmodo.com/facebook-will-attach-its-name-to-instagram-and-whatsapp-1836929127
515
95
33
12
12
Emoji İle Tepki Ver
515
95
33
12
12