Google'ın Çılgın Projesi Google Glass Tekrardan Gündeme Gelecek

35
6
3
1
1
Google'ın yıllar önce denediği Google Glass projesi, teknolojinin ilerlemesi ile beraber tekrardan gündeme gelecek.

Google Glass, 2013 yılında tanıtıldığında şartlar uygun değildi ve beklendiği etkiyi yaratamadı. Ancak şu anda hem teknolojinin ilerlemesi hem de giyilebilir teknolojinin hayatımıza girmesiyle beraber, şartlar böyle bir ürün için daha müsait hale geldi. Gerçek şu ki Google, Glass'ın nasıl yararlı olabileceğinden tam olarak emin olamadığı için onları denemeye istekli olan insanlardan gelen geri bildirimlerden faydalandı.

Google Glass için giyilebilir kameraların kötü bir fikir olduğu düşünülmekteydi. Glass kullanabilecek herkesin, üzerinde daha iyi bir kameraya sahip bir telefonu olduğu ya da ülke genelinde hükümetin ve işletmelerin her hareketimizi kaydettiğini, takabileceğiniz bir kameranın çirkin olduğu fikirleri sıkça dile getirildi. Ayrıca Android'in de yazılım konusunda gerekli desteği veremediğini belirtmek gerekiyor. 

Android Oreo ve Google Asistan ise bu çılgın projenin tekrardan hayat bulmasını sağlayabilir. Google Asistan sayesinde gözünüzde takılı olan bir bilgisayar ile sadece sesli komutlar yardımıyla her işinizi halledebilirsiniz. Daha da önemlisi, Google Asistan'ın ev otomasyon ürünleri ile çalışma ve içeriğe duyarlı olma yeteneği de Glass'ı çok kullanışlı bir araç yapabilir. Google Glass'ın 2019 yılında daha güçlü ve daha yararlı bir şekilde tanıtılacağı düşünülüyor.

Kaynak : https://www.androidcentral.com/now-time-reintroduce-google-glass
35
6
3
1
1
Emoji İle Tepki Ver
35
6
3
1
1