• Anasayfa
  • Mobil
  • Google, GDC 2019 İçin Heyecan Verici Bir Video Yayınladı

Google, Oyun Geliştiricileri Konferansı İçin Heyecan Verici Bir Video Yayınladı

15
5
1
1
0
Google, 19 Mart'ta gerçekleşecek GDC 2019 etkinliği için bir tanıtım videosu yayınladı ve oyunun geleceğine dair vizyonunu tanıtacağını belirtti.

Oyun Geliştiricileri Konferansı (GDC) 2018, gelecek hafta kapılarını ziyaretçilere açacak. 18 Mart Pazartesi günü başlayacak bu önemli etkinlik, 23 Mart Cumartesi günü sona erecek. Etkinlikte yer alacak büyük şirketlerden biri de internet devi Google olacak. Daha da önemlisi Google, resmi kanallardan yayınladığı videolarla GDC’de düzenleyeceği etkinlik için beklentileri yükseltmiş durumda.

Yayınlanan videonun açıklamasına göre GDC 2019’da gerçekleşecek olan etkinlik, Google’ın ‘oyunun geleceğine dair vizyonunu’ sunacak. Paylaşılan videoda bilim kurgu, fantastik, aksiyon ve yarış oyunlarına dair mekanlar gösterilirken, oyunun geleceğine dair vizyon tabiri ile neyin kasetildiği tam olarak açıklanmıyor. Video son olarak ise Google’ın SDC 2019 etkinliğinin 19 Mart’ta gerçekleşeceğini gösteriyor.

Söylentiler, Google’ın etkinlik sırasında kendi oyun yayın servisi olan Project Stream’i duyuracağı yönünde. Özellikle 5G teknolojisinin hayatımıza girmesiyle oyun dünyasının çevrimiçi yayın servislerine kendini teslim etmesi bekleniyor. Fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi Google, videoda ya da açıklamada bu konuda herhangi bir ipucu paylaşmadı.

Bununla birlikte Google’ın donanım bölümünün Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Rick Osterloh da Google’ın GDC tanıtım videosunu paylaştı. Bu gelişme, Google’ın etkinlik sırasında bir oyun donanımı da tanıtabileceği şeklinde yorumlandı. Ayrıca Google Store’da da bir ürün sayfası oluşturulmuş durumda. Bu iki gelişme, Google’ın fiziksel bir ürün tanıtmaya hazırlandığını gösteriyor.

Kaynak : https://www.theverge.com/2019/3/12/18262215/google-gdc-19-keynote-event-teaser-video-project-stream
15
5
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
15
5
1
1
0