Google'ın Yeni Sosyal Ağı 'Shoelace' Test Edilmeye Başladı

16
7
3
3
0
Google+'ın fişini çeken Google, yeni bir sosyal medya platformu üzerinde çalışıyor. Shoelace isimli bu yeni platform, etkinlik oluşturma ve insanları bu etkinliklere davet edebilme gibi özelliklere sahip.

Google, pek çok hizmetinde ciddi bir başarı yakalamış olsa da, sosyal ağ konusunda beklenen etkiyi yaratamadı. Hatta teknoloji devi geçtiğimiz aylarda, sosyal ağ platformu olan Google+'ın fişini çekti. Sosyal ağ konusundan elini eteğini çekmediğini göstermek isteyen Google, şimdi yeni bir sosyal ağ platformunu test etmeye başladı.

Shoelace olarak adlandırılan bu uygulama, şimdilik sadece New York'ta kullanılabiliyor ve bu uygulamayı kullanabilmek için özel bir davet kodunun bulunması gerekiyor. 

Bu platform, etkinlik oluşturma, etkinliklerini paylaşma, oluşturulan etkinliklere tanıdık ve yabancı kişileri davet edebilmek için kullanılabiliyor. Kullanıcılar ayrıca, ilgilendikleri alanları ve olayları filtreleyebiliyorlar ve bu sayede isterlerse sadece ilgili aktiviteleri görüntüleyebiliyorlar. 

Uygulama şimdilik sadece Android 8.0 Oreo ve üstü cihazlarla, iOS 11 işletim sistemine sahip olan cihazlar tarafından kullanılabiliyor. Ancak ilerleyen dönemlerde bu işletim sistemi sınırının genişletilmesi bekleniyor.

Aslına bakacak olursak bu uygulama, Google'ın sosyal medya platformu oluşturma anlamındaki ilk girişimi değil. Şirket daha öncelerden Area 120 ve Schemer'i başlattı ancak Schemer, kısa bir süre sonra durduruldu. Schemer'in pek çok özelliği şimdi Shoelace'e eklendi.

Google, şimdilik deneysel aşamada olan bu uygulamasını, beklenen ilgiyi görmesi halinde geliştirmeye devam edecek ve tüm kullanıcıların hizmetine sunacak. Bu platformun geleceğinin ne olacağını ilerleyen dönemlerde daha iyi göreceğiz.

Kaynak : https://www.mobilemarketingmagazine.com/google-is-launching-shoelace-its-new-experimental-social-network-app-
16
7
3
3
0
Emoji İle Tepki Ver
16
7
3
3
0