GTA 6'dan Sızdırılan Videolar Tamamen Doğru Çıktı! Rockstar, Videolara Karşı Telif Savaşı Açtı

169
50
26
12
8
Twitter'da bir kullanıcı, GTA 6'ya ait olduğunu iddia ettiği oyun içi görüntüleri paylaştı. Görüntüler, oyunun Vice City'de geçeceğini ve kadın bir karakteri yöneteceğimizi doğrular nitelikteydi.

2013 yılında piyasaya sürdüğü GTA V’in desteğini en sonunda geçtiğimiz günlerde resmen kesen Rockstar, artık GTA 6 için el sallamaya başladı. Geçtiğimiz aylarda yeni GTA üzerinde resmen çalıştığını duyuran şirket, yine de halen oyundan yeni bir bilgi paylaşmadı. Bugünse oyun dünyasını sallayan bir paylaşım yapıldı.

GTAForums'ta "teapotuberhacker" isimli bir kullanıcı, GTA 6’ya ait olduğunu iddia ettiği oyun içi görüntüleri paylaştı. Kısa süre içinde sosyal medyada yayılan oyun içi görüntüler, GTA 6’nın nasıl bir atmosferde geçeceğini ve bu dünyada bizleri bekleyen bazı özellikleri gösterdi. Ayrıca oyun haritasının GTA Vice City’nin haritası olduğu da görüldü. İddialar sosyal medyada hızlıca yayılmaya devam ederken, oyun basınının önemli isimlerinden olan Jason Schreier görüntülerin GTA 6'dan olduğunu doğrulayan bir açıklama yaptı.

GTA 6’dan olduğu ortaya çıkan görüntüler:

Uyarı: Yukarıdaki video, Rockstar ya da yayıncı tarafından her an kaldırılabilir. Bu içerikte bulunan videolar da kaldırılmış bulunmakta.

gta 6

gta 6

gta 6

gta 6

gta 6

gta 6

"Oyun tarihindeki en büyük sızıntılardan biri"

GTA 6 ile ilgili paylaşılan görüntüler kısa süre içinde oyun severleri heyecanlandırdı. "Acaba gerçek mi? Sonunda GTA 6 geliyor mu?" gibi sorular artarken oyun basınının en önemli isimlerinden biri olan Jason Schereier iddiaları doğrulayan bir tweet attı. Rockstar kaynaklarıyla görüştüğünü belirten Schereier, sızıntısının gerçek olduğunu onayladığını açıkladı.

Görüntülerin elbette henüz oyunun tam olarak tamamlanmamış hali olduğunu söyleyen Schereier, bu sızıntıyı video oyun tarihindeki en büyük sızıntılardan biri ve Rockstar Games için tam anlamıyla bir kabus olarak nitelendirdi. 

Rockstar, sızıntı oynanış videolarına karşı telif atmaya başladı

Schereier'in sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamanın ardından görüntülerin GTA 6'ya ait olduğu doğrulandı. Sızıntı videoların giderek yayılması ise Rockstar Games'i panik durumuna soktu. Sızıntı görüntüleri paylaşanlar hakkında harekete geçen Rockstar, videolara telif atmaya başladı. Türkiye'den Enis Kirazoğlu, Youtube kanalındaki GTA 6 videosunu, Rockstar'ın videolara telif atması nedeniyle teliften önce kendisinin sildiğini açıkladı. 

Bu görüntüler nereden geldi?

Sosyal medyada paylaşılan bilgilere göre görüntüleri paylaşan kişi, Rockstar Games'ten kovulmuştu ve bu görüntüler, onun için bir intikam hareketiydi. Bu hikâyenin gerçekliği bilinmezken, bunun da üstüne aynı kişinin geçtiğimiz günlerde Uber'in hacklenmesinden sorumlu olan kişi olduğu da öne sürüldü. Tabii bu iki bilgi de doğrulanmamak üzere iddia olarak yayıldı.

Peki bu gerçekten GTA 6 mı?

GTA 6’dan olduğu iddia edilen ve ünlü gazeteci Jason Schreier tarafından da doğrulanan bu görüntülerin ne zaman çekildiği bilinmiyor. Fakat görüntülerin güncel olduğunu varsayarsak, Rockstar’ın henüz oyunu geliştirmeye devam ettiğini ve tamamlamasına uzun bir süre kaldığını söyleyebiliriz. Zira oyundaki animasyonlar, etkileşimler ve oyun dünyasında sadece bu videolardan görebildiğimiz birçok eksik bulunuyor. Öte yandan görüntüler iki yıl öncesiden de olabilir ve şu anda GTA 6, çok daha tamamlanmış bir düzeyde bulunuyor olabilir.

Sosyal medyada görüntülere gelen yorumlardan bazılarına göreyse bu görüntülerin GTA 6'ya ait olması neredeyse kesin. Zira görüntülerde gördüğümüz hata giderici panellerin, görüntülerin çekildiği oyun motorunun Red Dead Redemption ve GTA V ile aynı oyun motoru olduğuna işaret ettiği belirtiliyor.

Hackerlar anlaşma yapmak istiyor!

Daha önce bir forum gönderisinde kendi Telegram hesabını paylaşan hacker, ilk mesajını güncelledi. Hacker, "Tamam bu beklenmedik şekilde viral oldu, 3000 Telegram özel mesajına uyandım. Bir Rockstar ya da Take2 çalışanıysanız ve benimle iletişime geçmeye çalışıyorsanız, bana Telegram'dan içinde 22************ geçen bir mesaj gönderin.veya bana [email protected] adresinden mail atın ***kurumsal şirket mailinizden*** Tüm cevapları yakında okumaya çalışacağım - bir anlaşma için görüşmeye açığım" ifadelerini kullandı.

*İletişim bilgileri tarafımızca kaldırıldı.

Rockstar'dan açıklama geldi!

169
50
26
12
8
Emoji İle Tepki Ver
169
50
26
12
8