Instagram‘dan Hesabı Çalınan Kullanıcılar İçin Yeni Çözüm: Instagram Hacked

13
2
1
1
0
Instagram‘dan Hesabı Çalınan Kullanıcılar İçin Yeni Çözüm: Instagram Hacked
Popüler sosyal medya platformu Instagram, geçtiğimiz hafta duyurulan Instagram Hacked isimli hesap kurtarma özelliğini bugün itibariyle kullanıma sundu.

2022 yılı boyunca pek çok özelliği tanıtan ve kullanıma sunan Instagram, geçtiğimiz hafta paylaştığı bir blog yazısında platforma gelecek yeni özelliklerin bir listesini paylaşmıştı. Kimlik doğrulamak için arkadaşlarınızı şahit tutmak ve hacklenen hesaplar için resmi Instagram desteği verilmesi ise bu özelliklerden sadece bazıları.

Bugün yapılan bir açıklamada ise Instagram kullanıcılarının hacklenen hesaplarını hızlı ve kolay bir şekilde kurtarabilmesi için hazırlanan “Instagram Hacked” isimli yeni sistem duyuruldu.

Telefon numarası ve e-posta ile hesabınızı kurtarabileceksiniz

()

Instagram’ın içerik üreticilerini bilgilendirmek için kurulan Creators hesabı üzerinden yapılan paylaşımda Instagram Hacked sisteminin resmi olarak kullanıma açıldığı açıklandı. “www.instagram.com/hacked” adresinden ulaşabileceğiniz bu yeni sistemde, hesabınızın şifresiniz unutmanız, iki adımlı doğrulama kodunuza erişememeniz ve hesabınızın çalınması gibi durumlar için başlıklar bulunuyor. Kullanıcılar bu başlıklardan birisini seçtikten sonra kullanıcı adını, e-postasını, cep telefonu numarasını ve diğer bilgilerini sisteme giriyor ve daha sonra Instagram tarafından hazırlanmış bir dizi işlemi gerçekleştiriyor. Bu işlem ise yaklaşık 10 dakika sürüyor.

Daha önceleri bu adımları gerçekleştirebilmek için platformun destek sayfasında onlarca seçeneğin içinde doğru konuyu bulması gerekiyordu. Özellikle hesabı çalındığında panik yapan kullanıcılar için bu durum tam bir işkenceye dönüyordu. Instagram Hacked sayesinde ise kullanıcılar ele geçirilen hesaplarını çok daha kolay bir şekilde geri alabilecek.

Bu özellik şu anda tüm dünyada kullanılabilir durumda. Ayrıca Instagram Hacked’in Türkçe dil desteği olduğunu da belirtelim.

13
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
13
2
1
1
0