iPhone 15 Pro'nun Kamera Sensörü Hakkında Yeni İddia: Daha Az Güç Tüketimiyle Daha İyi Performans Sunacak

14
2
0
0
0
Apple analisti Ming-Chi Kuo, şirketin iPhone 15 Pro modellerindeki kamera için Sony ile çalışacağını ve daha gelişmiş bir kamera teknolojisi sunacağını duyurdu.

Apple’ın bundan yaklaşık 7 ay sonra piyasaya sürmesini beklediğimiz, iPhone ailesinin bir sonraki üyesi olacak olan iPhone 15 serisine ait detaylar hızla gelmeye devam ediyor. Neden çıkmasına bu kadar uzun süre olan bir cihazın detayları bu kadar erken ortaya çıkıyor, onu bilmiyoruz.

Ortaya çıkan bilgilere göre iPhone 15 serisinin Pro segmentinde Sony’nin gelişmiş bir kamera sistemi bulunacak. Gelin detaylarına beraber göz atalım.

iPhone 15 Pro’da Sony’nin ToF sensörü bulunacak, böylece artırılmış gerçeklik ve kamera performansı artacak

Apple, Sony ile birlikte iPhone 15 Pro modellerindeki LiDAR teknolojisini geliştirmeye hazırlanıyor. Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, Sony'nin iPhone 15 Pro modellerinde Uçuş Süresi (ToF) Dikey Boşluklu Yüzeye Yayılan Lazer (VCSEL) teknolojilerini cihaza entegre etmek için Apple’ın daha önce çalıştığı WIN Semiconductors’ın yerini alacağını açıkladı.

Bu yeni teknoloji, iPhone 15 Pro modellerinde kamera ve potansiyel artırılmış gerçeklik (AR) uygulamalarında önemli iyileştirmelerin önünü açacak. Sony'nin yeni ToF VCSEL teknolojisi, VCSEL ile sürücü IC'yi entegre ediyor, bu da iPhone’un geliştirdiği LiDAR tarayıcının daha iyi ToF performansı sunması ve daha az güç tüketmesi anlamına geliyor.

Bu teknoloji Gece Modu, Düşük Işık ve Sinematik Mod için önemli ölçüde fayda sağlayabilir. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak : https://www.gizmochina.com/2023/02/25/iphone-15-pro-sony-tof-sensor/
14
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
14
2
0
0
0