Eski Joker Jared Leto, Meğer Yeni Joker Filmini İptal Ettirmek İstemiş

81
20
12
8
6
Popüler kültürün en etkili kötü karakterlerinden Joker, son bağımsız filmiyle gündemden düşmüyor. Karaktere daha önce Suicide Squad filmindeki talihsiz senaryo ile hayat veren Oscar’lı oyuncu Jared Leto, meğer şu an vizyonda olan bağımsız Joker filmini iptal ettirmek istemiş. Hatta bunun için de pey çabalamış.

Joker filmi, kara kuru aksiyon isteyenlerin gönlünü çalamadı. Hatta bildiğimiz Joker’den farklı birisiyle bizi tanıştırdı ve dram yükü ağır, sağlam bir öykü izledik. Gerek Todd Philips gerek başrolde harikalar yaratacağı dünden belli olan Joaquin Phoenix nedeniyle filmin böyle olacağı zaten belliydi. İzleyici tarafına bu kalite yeni ulaşmış olsa da bir önceki Joker Jared Leto, olayı erkenden fark etmişti. 

Suicide Squad filminde mafyavari bir Joker’e, son derece talihsiz bir hikaye ile hayat veren Jared Leto, aslında Phoenix kadar başarılı bir aktör. Nitekim kendisinin Joker sahneleri Suicide Squad filminden silinip 8 dakikacık karşımıza çıkınca, hiç de hoş şeyler yaşanmamıştı. Leto’nun sonraki röportajlarından anlaşıldığı üzere, Suicide Squad filminden yeni bir Joker filmi çıkaracak kadar sahnesinin silindiğini anlamıştık. 

Jared Leto, içinde ukte kalan Joker’i canlandırmaya devam etmek istediği için Phoenix’li Joker filmini iptal ettirmek istedi:

jared leto

2018’de ilk detaylarını öğendiğimi Phoenix’li Joker gündeme gelince Leto’unun üzgün olduğu  hatta yaşlanıp biraz da kilo aldığı bile söyleniyordu (Son kısım şaka, sadece üzülmüş). Suicide Squad’daki kötü Joker’den sorumlu Warner Bros.’da çalışan arkadaşlarını sürekli arayan Leto, ne yazık ki sonuç alamamış.

Jared Leto, Joker için menajerini bile işten çıkarmış:

joker

Hatta 30 Seconds to Mars grubundaki başarılı müzik kariyeri ile de tanınan Leto, müzik işleri için yardımcı olan menajerinden bile Warner Bros içinde lobi yapmasını talep etmiş. Hollywood Reporter’ın haberine göre, menajeri bu teklifi reddetmiş ve Leto da menajerini işten çıkarmış. 

Bildiğiniz üzere Joker filmi ile yeni bir DC sinema evreni başladı ve film 1980’lerde geçiyor. 1990’larda geçecek olan Batman filmi için de Robert Pattinson karşımıza çıkacak. Çok büyük bir sürpriz olmazsa yeni Batman ve Phoenix’in Joker’i o filmde karşı karşıya gelecek.

Joker'e ve Leto'ya bundan sonra ne olacak?

jared leto

Diğer taraftan üzgün olan Jared Leto ise hâlâ Suicide Squad’lı eski ve çaptan düşmüş DC evreninde Joker karakterine sahip. Nitekim filmde sevgilisini canlandıran Harley Quinn’in yeni filmi Birds of Prey’de ne Joker var ne de Leto… Ortalık çorba gibi. Warner Bros, muhtemelen mevcut Joker filmi gündemden düşünce konuya bir açıklık getirecek. Leto’nun akıbeti ise o zaman netleşmiş olacak. 

Bu arada Jared Leto, aynı zamanda Venom’un yer aldığı, Sony’ye ait olan Marvel evreninde geçecek Morbius filminin çekimlerini de uzun bir süre önce tamamladı. Yeni Venom’un Tom Holland’lı Örümcek Adam filmlerinde oynayacak olması, Morbius’un da Venom filmlerinde görünecek olması, Leto’nun Joker kızgınlığı ile Marvel tarafını seçtiğini gösteriyor.

81
20
12
8
6
Emoji İle Tepki Ver
81
20
12
8
6