5
2
1
1
0

Son dönemlerde Apple'ın ilk katlanabilir akıllı telefonuyla ilgili birçok rapor paylaşıldı. Yakın tarihli yeni bir rapor ise ilk defa bu katlanabilir iPhone modelini detaylandırıyor. Yayınlanan raporda cihazın tasarımından fiyatına ve ismine kadar birçok iddia bulunuyor.

Rapora göre Apple, ilk katlanabilir telefonunda "Galaxy Z Flip tarzında, dikine katlanabilir" bir tasarım kullanacak. Bu nedenle cihazın iPhone Flip olarak adlandırılabileceği söylentileri mevcut. Ayrıca cihazın, mevcut iPhone modellerine benzer bir tasarım dili kullanacağı ve özünden şaşmayacağı da iddialar arasında yer alıyor.

Katlanabilir iPhone böyle görünebilir:

katlanabilir iPhone

Katlanabilir iPhone açıldığında günümüzdeki iPhone’lar ile aynı forma kavuşacak, bir akıllı telefon deneyimi sunacak. Telefon kapalı durumdayken kullanıcılar, kamera yanındaki ekrana bakarak saat ve bildirimleri görebilecekler. Bu küçük ekran, Apple Watch ekranı ile hemen hemen aynı boyutlara sahip olabilir.

2023 yılında tanıtılacağı öne sürülen cihazın fiyatı hakkında da iddialarda bulunuldu. Buna göre cihaz, katlanabilir akıllı telefon sektörü için oldukça rekabetçi sayılabilecek bir sayı olan 1.499 dolar seviyesinden piyasaya sürülebilir. Ancak gelecek nesil tepe model iPhone 13'ün 1.500 dolardan satışa sunulacağı iddiaları düşünüldüğünde, bunun pek de olası olmadığı söylenebilir.

Bahsi geçmişken gelecek nesil iPhone'dan da bahsedecek olursak son raporlar, bu modelin iPhone 13 yerine 'iPhone 12s' adıyla piyasaya sürülebileceğini öne sürüyor. İddialara göre iPhone 13 (12s), bu kez 120 Hz yenileme hızına sahip bir ekranla gelecek ve bu ekran üzerinde 'Always on Display' (Her Zaman Açık Ekran) özelliğini de destekleyecek.

Katlanabilir iPhone ve 2021 model iPhone 13 ile ilgili anlatacaklarımız bu kadardı. Konuyla ilgili tüm detaylara ulaşmak için hemen yukarıdan videomuzu izleyebilir, düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

5
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
5
2
1
1
0