Ferrari ve Lamborghini Karışımı Elektrikli Süper Otomobil MG Cyberster, Türkiye'ye Geliyor!

6
5
1
0
0
MG'nin nisan ayında tanıttığı elektrikli roadster otomobili Cyberster, 2024'ün yazında Türkiye'de satışa sunulacak. Etkileyici özelliklerle donatılan aracın fiyatı şimdilik bilinmiyor.

Bir süredir Türkiye'de de aktif olarak hizmet vermekte olan İngiliz otomobil üreticisi MG, geçtiğimiz nisan ayında "Cyberstar" isimli elektrikli spor otomobilini tanıtmıştı. Tasarım itibarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran otomobil, önümüzdeki yıl itibarıyla piyasaya sürülecekti. Şimdiyse MG'den bu otomobil ile ilgili önemli bir hamle geldi.

IAA Mobility 2023 etkinlikleri kapsamında bir basın açıklaması yapan MG, otomobilin planlandığı gibi piyasaya sürüleceğini duyurdu. Edinilen bilgilere bu spor otomobil, önümüzdeki yılın yazında Türkiye'de de satışa sunulacak. Peki MG Cyberstar nasıl bir otomobil ve hangi özelliklere sahip?

Karşınızda MG Cyberster

Bir roadster olarak karşımıza çıkan Cyberster, buradan da anlayabileceğiniz üzere iki koltuklu ve üstü açılan bir yapıya sahip. Agresif bir görünüme sahip olan araç, sivri ve uzun burnunun altında şık bir ızgaraya ev sahipliği yapıyor. Hatta pek çoğunuz, bu otomobili ilk bakışta standart bir Ferrari'ye de benzetebilir.

MG Cyberster

Araç, burnunun aksine oldukça küçük bir arkaya sahip. Bagaj kapağını boydan boya kaplayan aydınlatma çubuğu, ok şeklinde dizayn edilen aydınlatmalarla eşleştirildi. Genel görünüm fena durmuyor. Araç ölçülerinin 4535 mm uzunluk, 1913 mm genişlik ve 1329 mm yükseklik olduğunu belirtelim. MG Cyberster, 1.850 kg ağırlığında bir otomobil olarak karşımıza çıkacak.

MG roadster araba

MG, elektrikli roadster'in iç tasarım görüntülerini paylaşmadı. Uzaktan görebildiğimiz kadarıyla, orta konsolda bir dizi kontrol odaklı buton var. Bilgi-eğlence ekranı, bu butonların hemen üzerine yerleştirilmiş olabilir. Belki de butonlar dokunmatiktir ve bilgi-eğlence ekranının bir parçasıdır. Ayrıca aracın gösterge ekranının tam dijital olacağını düşünüyoruz. Döşemeler ise deri kaplama gibi duruyor.

MG elektrikli spor araba

Bu aracı satın almak isteyen tüketiciler, tek veya çift elektrik motoruna sahip versiyonlardan herhangi birini tercih edebilecekler. Tek motorlu ve arkadan çekişli versiyon, 310 beygir gücü sunacak. Dört tekerden çekiş sağlayan çift motorlu kurum ise 536 beygir gücünde olacak. Batarya kapasitesi ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadığından, menzil ile ilgili bir şey söyleyemiyoruz.

MG Cyberster

MG Cyberster için fiyat açıklaması yapılmadı.

Kaynak : https://www.carscoops.com/2023/04/mg-cyberster-the-stylish-electric-roadster-set-to-take-on-the-mazda-mx-5-in-europe-too/
6
5
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
5
1
0
0