Ölmeden Önce Oynamanız Gereken 6 Unutulmaz RPG Oyunu

85
23
11
9
7
Ölmeden önce yapılacaklar listesinde kesinlikle RPG oyunu oynamaktan daha önce gelecek seçenekler vardır. Ancak bazı oyunlar var ki, kesinlikle deneyimlemeniz gerekir. Biz de bu içeriğimizde size o oyunlardan bahsedeceğiz.

RPG oyunları, oyun endüstrisinin en çok rağbet gören kategorilerinden biridir. Uzun yıllar boyu Baldur's Gate, klasik Fallout veya Diablo gibi oyunlarla endüstriyi domine eden RPG kategorisi, günümüzde eskisi kadar el üstünde tutulmasa da hâlâ hatırı sayılır oyunlar piyasaya sürülüyor. Bugün sizlere ölmeden önce kesinlikle oynamanız gereken RPG oyunlarından bahsedeceğiz.

The Elder Scrolls V: Skyrim:

skyrim

Tabii ki listemizin başını yılların eskitemediği Skyrim çekiyor. Skyrim, bugüne kadar oyun içi en çok mod üretilmiş oyunlardan biri. RPG oyunların piri olan geliştirici Bethesda tarafından geliştirilen Skyrim’in devasa haritasında istediğiniz karaktere bürünebilir ve eğlencenin dibine vurabilirsiniz.

Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

The Witcher 3:

the witcher 3

CD PROJEKT RED tarafından geliştirilen The Witcher 3, belki de birçok oyuncunun şu anda RPG oyunları sevme sebebi denebilir. Sahip olduğu göz alıcı grafikler, muhteşem optimizasyon ve benzersiz hikâyesiyle The Witcher 3 Game of the Year gibi birçok ödül kazandı. Bu oyunu oynamadan ölmemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Assassin’s Creed: Odyssey:

assassin's creed odyssey

Her ne kadar başlığı Assassin’s Creed olsa da hiç öyle hissettirmeyen Assassin’s Creed: Odyssey, konusu ve dövüş mekaniğiyle God of War’a, RPG elementleri ile de The Witcher 3’ü andırıyor. Dolayısıyla oyun, serinin hayranları tarafından pek beğenilmese de RPG hayranları tarafından büyük bir ilgi gördü.

Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Fallout 4:

fallout 4

Fallout 4, serinin en ortada kalmış oyunu diyebiliriz. Ne Fallout 76 kadar nefret ne de Fallout 3 veya New Vegas kadar beğeni topladı. Bunda rağmen sahip olduğu grafikler ve bir Fallout oyunundan sahip olmasını bekleyebileceğiniz her şeyi içerisinde barındırması, oyunu bir hayli cazip kılıyor diyebiliriz.

Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Mass Effect 2:

mass effect 2

Sonrasında gelen Mass Effect 3 ve Andromeda ile oyuncuların mumla aradığı Mass Effect 2’yi de listemize eklemesek olmazdı. Kumandan Shepard’ın Reaper’ları işgal etmesinin 2 yıl sonrasını anlatan oyunda ekibinizi kuruyorsunuz, keşfediyorsunuz ve hükmediyorsunuz.

Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Town of Salem:

town of salem

Town of Salem, gerek fiyatıyla gerek kapladığı depolama alanıyla elde etmesi çok kolay bir oyun. Oyunda 15 kişilik bir maçta size rastgele verilen rol ile kazanmaya çalışıyorsunuz. Oyunun rekabetçi modunda 4 adet rol kategorisi bulunuyor ki bunlardan ve bu oyunun nasıl oynanacağından bahsedeceğimiz rehberimiz de kısa bir süre sonra okurlarımıza sunulacak.

Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

85
23
11
9
7
Emoji İle Tepki Ver
85
23
11
9
7