OPPO, Önümüzdeki Aylarda TikTok Benzeri Bir Video Platformu Çıkaracak İddiası

33
9
5
2
1
Çin merkezli akıllı telefon üreticisi OPPO, önümüzdeki aylarda TikTok benzeri bir video paylaşım platformu çıkarabilir. South China Morning Post'a konuşan bir şirket yetkilisi, yeni hizmetin bu yılın ikinci yarısında hazır olabileceğini söyledi.

Çinli ByteDance çatısı altında bulunan video paylaşım platformu TikTok, hiç şüphesiz son dönemlerin en çok ilgi gören mobil uygulamalarından biri. Kullanıcıların günlük yaşamlarından kısa videolar çekerek takipçileriyle paylaştığı bu plaftorm, veri ihlalleri iddiaları nedeniyle uzun bir süredir ABD'nin gündeminde.

Trump yönetiminin yakından takip ettiği uygulama, diğer pek çok ülkenin de radarına takılmış durumda. Bu noktada son olarak Hindistan, içlerinde TikTok'un da bulunduğu Çin menşeili toplam 59 mobil uygulamayı ülke genelinde yasaklamıştı. TikTok'un sürekli yasaklamalarla karşı karşıya kalması, rakipler için yeni fırsatlar doğuruyor.

OPPO, TikTok benzeri video platformunu tanıtmaya hazırlanıyor:

OPPO

Günümüzün en büyük sosyal medya platformlarından olan Instagram, temel mantığı TikTok ile oldukça benzeyen Reels özelliğini geçtiğimiz aylarda yayınlamıştı. Instagram'ın ardından şimdiyse Çin merkezli akıllı telefon üreticisi OPPO'nun, TikTok benzeri bir video platformunu yakın zamanda kullanıma sunacağı açıklandı.

South China Morning Post'a konuşan bir şirket yetkilisi, dünyanın en büyük beşinci akıllı telefon üreticisinin, video paylaşım hizmetini bu yılın sonlarında başlatabileceğini söyledi. 5G'nin gelişmesiyle internet hizmetlerinin öneminin daha da arttığı belirten OPPO Asya-Pasifik Başkanı Jimmy Yi, konu hakkında yaptığı açıklamada "Kısa video hizmetimizi bu yılın ikinci yarısında başlatmak üzereyiz" dedi.

OPPO'nun video paylaşım hizmetinin nasıl çalışacağı ya da detaylarının ne olacağı şimdilik bilinmiyor ancak Çinli şirket gerçekten böyle bir girişim başlatırsa, cihazlarında yerleşik kısa video uygulamasına sahip ilk büyük akıllı telefon üreticisi olabilir.

TikTok'un ABD operasyonlarının geleceğinin belirsiz olduğu bu günlerde, OPPO'nun yeni hizmetinin başarılı olup olmayacağını hep birlikte göreceğiz. Peki, siz OPPO'nun bu projesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce başarılı olur mu? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Kaynak : https://www.gadgetsnow.com/tech-news/oppo-may-launch-tiktok-like-video-platform-report/articleshow/77949559.cms
33
9
5
2
1
Emoji İle Tepki Ver
33
9
5
2
1