Örümcek Adam: Evden Uzakta, İkinci Haftasında da Gişede Zirveyi Bırakmadı

12
4
1
1
0
Bu haftanın gişede en çok gelir elde eden filmleri açıklandı. Spider-Man’in yeni filmi Evden Uzakta, bu hafta da listenin başında yer alan film olmayı başardı. Onu takip eden filmse Oyuncak Hikayesi 4 oldu.

Spider-Man: Evden Uzakta, vizyona girdikten iki hafta sonra da gişe listelerinin zirvesini kimseye kaptırmadı. Bu haftanın grafiği, ilk bakışta geçen haftanın grafiğine çok benziyor ve Spider-Man listenin başında yer alıyor. Film, cuma günü yaklaşık olarak 13,37 milyon dolar kazandı. Filmin hafta sonu 45,3 milyon dolar kazanarak vizyona girdiği haftanın sonundan %50’lik bir düşüş göstermesi bekleniyor. Bu istatistiklere göre Spider-Man: Evden Uzakta, önceki film Eve Dönüş'ten daha istikrarlı bir grafik çiziyor. Filmin ABD'deki geliri, 274 milyon dolar ve dünya çapındaki gelir de 847 milyon doların üstüne çıkmış durumda.

Tom Holland, Spider-Man: Evden Uzakta filmiyle birlikte Peter Parker’ı canlandırmaya devam ediyor. Parker, arkadaşları Ned, MJ ve sınıfın geri kalanıyla birlikte Avrupa’ya bir okul gezisine gidiyor. Nick Fury, Spider-Man’i Mysterio ile birlikte çalışması için göreve çağırdığı zamansa gezi, tatil olmaktan çıkıp iş gezisine dönüşüyor. Filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. Uzun zaman oldu ancak biz yine de uyarmış olalım, Avengers: Endgame’i izlememiş olanlar için fragman yüklü miktarda spoiler içeriyor.

Gişe listelerinde geçen haftayı tekrar eden diğer bir yapımsa ikinci sırayı alan Oyuncak Hikayesi 4 oldu. Cuma günü tahmini olarak 6,25 milyon dolar kazanan yapım, Kuzey Amerika’da vizyona girişinin dördüncü haftasında 20 milyon dolar gelir elde etmeyi başararak yerel gelirini 346 milyon dolara yükseltti. Filmin dünya çapında geliriyse 670 milyon doların üzerine çıktı.

Bu hafta sonunda açılış haftasını en yüksek gelirle kapayan filmse Crawl oldu. Film, fırtına dolayısıyla felakete sürüklenen Florida’yı basan timsahları konu alıyor. Yapım, cuma günü 4,3 milyon dolar kazandırarak ilk hafta sonunda 11,5 milyon dolar elde etmiş oldu. Film için harcanan bütçe ise 13,5 milyon dolar.

Dave Bautista ve Kumail Nanjiani’nin komedi filmi Stuber ise dördüncü sırada yer alıyor. Disney’in 6 sene sonra piyasaya sürdüğü ilk 18 yaş ve üstü olan film, cuma günü 3 milyon dolar kazanarak hafta sonu elde ettiği geliri 8 milyon dolara yükseltti.

Bu hafta yayınlanan listenin geri kalanı sırasıyla şu şekilde:

  • Yesterday
  • Aladdin
  • Anabelle Comes Home
  • Midsomnar
  • The Secret Life of Pets 2
  • Avengers: Endgame
Kaynak : https://comicbook.com/marvel/2019/07/14/spider-man-far-from-home-box-office-total/
12
4
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
12
4
1
1
0