iPhone 14'ün 'Dynamic Island' Özelliğini Kopyalayacak İlk Android Telefon Ortaya Çıktı

17
5
3
1
0
realme'nin C-serisine ait yeni bir telefonunda iPhone 14'te gördüğümüz Dynamic Island özelliğinin yer alabileceği ortaya çıktı.

Apple, geçtiğimiz eylül ayında iPhone 14 serisini bizlerle buluşturdu. Birçok yeni özellikle gelen bu seride en çok dikkat çeken ise Pro modellerde yer alan Dynamic Island idi. Hâliyle hem görüntü hem de işlevsellik açısında oldukça kullanışlı olan bu özellik, birçok insanın ilgisini çekmişti.

Android kullanıcıları da benzer bir özelliği ne zaman telefonlarında göreceklerini merak ediyordu. Şimdi ise sızan yeni görseller, iPhone 14’ün Dynamic Island özelliğinin kopyasının yer alacağı ilk Android telefonu bizlere gösterdi.

realme’nin yeni telefonunda Dynamic Island yer alabilir

realme yöneticilerinden Madhav Sheth, bugün Twitter üzerinden bir paylaşımda bulundu. C-serisine ait olduğu belirtilen bu telefonun görüntüsünde Apple’ın Dynamic Island özelliğine oldukça benzeyen bir tasarım olması dikkat çekti. Görüntüde, ekranın üst kısmında ada şeklinde bir bölümün yer aldığını ve şarj durumunu gösterdiğini görebiliyoruz.

Sheth, kısa bir süre sonra bu gönderiyi hesabından sildi. Ancak OnLeaks, özelliğin telefonda nasıl yer alabileceğine dair bir animasyon yayınladı. Görüntüde, iPhone’a oldukça benzer işlevlere sahip bir adanın yer aldığı görülebiliyor. Tabii ki realme’nin buna daha fazla özellik ekleyip eklemeyeceğini bilemiyoruz. Ek olarak özelliğin Sheth tarafından ‘MiniCapsule’ olarak adlandırıldığını da ekleyelim.

Kaynak : https://9to5google.com/2023/02/22/realme-dynamic-island-android-clone/
17
5
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
17
5
3
1
0