Star Wars: The Mandalorian’ın Bütçesi Açıklandı: 100 Milyon Dolar

14
8
2
2
1
Disney’in yayın platformu Disney+ üzerinde yayınlanacak olan Star Wars: The Mandalorian dizisinin tanıtımına göre kelle avcılığı oldukça karmaşık bir iş ancak görünüşe göre ekranlara adapte edilmesi de oldukça pahalı.

Yeni diziler, yapımcılar için her zaman pahalı olur. Özellikle de çok fazla CGI ve dekor kullanılması gerekiyorsa maliyet beklenenin oldukça üstüne çıkar. Söylentilere göre Star Wars: The Mandalorian dizisinin bölüm başı bütçesi, 12,5 milyon dolar ile 15 milyon dolar arasında değişiyor. Bu da ilk sezonun toplam bütçesini 100 milyon doların üzerine çıkarıyor. Konuyla ilgili olarak Vanity Fair News’e konuşan Disney CEO’su Bob Iger, bu tahminlerin doğru olduğunu söyledi. Bob Iger, dizinin toplam maliyeti hakkında kesin bir açıklama yapmadı. Dizinin beklenen başarısı da CEO tarafından açıklanmayan bir konu oldu. Iger, bu işe uzun süreli planlarla girdiklerini ve çok da boylarını aşmak istemediklerini söyledi. 

Bahsi geçen bütçe, bir televizyon dizisi için oldukça ciddi bir bütçe olsa da Disney’in Marvel Studios dizilerine harcadığı paranın yanında oldukça düşük kalıyor. Gelen haberlere göre bu dizilerin her bölümü, 25 milyon dolara mal oluyor. Disney+’ın orijinal içerikleri, firmaya yaklaşık 1 milyar dolara mal oldu. 

İkinci sezon, şimdiden yapım sürecinde:

star wars the mandalorian

Iger’ın yaptığı açıklama, dizinin ikinci sezonunun daha şimdiden yapım aşamasında olduğunu da gösteriyor. Serinin yıldızı Carl Weathers, daha önce yaptığı açıklamada Disney’in parasının, inanılmaz görseller yaratılması için doğru şekilde harcandığını söylemişti. Dizinin daha önce televizyonda gördüğü hiçbir şeye benzemediğini söyleyen Weathers, diziyi inanılmaz” olarak nitelendirmişti. Özel efektlerin çok iyi kullanıldığını ve geçişlerin çok akıcı olduğunu, bu sahnelere oyuncuların da dâhil olduğunu söyleyen oyuncu, dizinin seyircilerin aklını başından alacağını iddia etti.

Star Wars: The Mandalorian dizisi, 12 Kasım’da Disney+ ekranlarında olacak. Daha sonra Ewan McGregor’lu Obi-Wan Kenobi dizisi de vizyona girecek. Star Wars evreninden gelen bir diğer dizi de Rogue One’daki Cassian Andor’un dizisi olacak. Dizinin resmi fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Star Wars: The Mandalorian dizisinin resmi fragmanı:

Kaynak : https://comicbook.com/starwars/2019/10/26/star-wars-the-mandalorian-disney-plus-budget-100-million/
14
8
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
14
8
2
2
1