Thodex CEO'su Faruk Fatih Özer, İlk Kez Hakim Karşısına Çıktı: İşte İlk Detaylar...

13
0
0
0
0
Geçtiğimiz günlerde Arnavutluk'ta yakalanan ve gözaltına alınan Faruk Fatih Özer'in ilk duruşması başladı. Duruşmanın sonucu, Özer'in Türkiye'ye iadesini de etkileyecek.

Yakın zamanda Türkiye tarihinin en büyük dolandırıcılık olaylarından birine imzasını atan kripto para platformu Thodex’in CEO’su Faruk Fatih Özer, en sonunda geçtiğimiz günlerde yakalanmıştı. Arnavutluk’ta yakalanan Faruk Fatih Özer’in Türkiye’ye iadesi için çalışmalar halen sürmeye devam ederken, bugün yeni bir haber daha geldi.

30 Ağustos günü Arnavutluk’ta yakalanarak gözaltına alınan Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer, paylaşılan bilgilere göre Arnavutluk’ta ilk duruşmasına çıktı. İlk duruşmanın görüldüğü yerde bulunan Elbasan Savcılığı’nın, Elbasan Asliye Mahkemesi’ndeki duruşmaya çıkan Özer için tutuklama talep ettiği aktarıldı. 

Duruşma henüz devam ediyor:

faruk fatih özer

Arnavutluk’un Elbasan ilinde başlayan duruşma henüz sona ermedi. Duruşmadan çıkacak kararın ise Faruk Fatih Özer’in Türkiye’ye iadesinde rol oynaması bekleniyor. Milliyet’e konuşan Avukat Sefa Karcıoğlu’na göre Faruk Fatih Özer hakkında Arnavutluk’ta bir dava süreci işlenebilir, bu dava sonuçlandıktan sonra kendisinin Türkiye’ye iadesi gerçekleşebilir. Bu karar, birkaç gün içinde netleşebilir.

Faruk Fatih Özer'in Arnavutluk'ta yakalandıktan sonraki fotoğrafları:

faruk fatih özer

faruk fatih özer

faruk fatih özer

Bakan Soylu, iadenin gerçekleşmesinin bir müddet süreceğini açıklamıştı:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Faruk Fatih Özer’in iadesinin bir müddet süreceğini ifade ederek şu açıklamada bulunmuştu:

“Çünkü orada bir mahkemeye çıkmak zorunda. İki türlü iade süreci vardır. Bir, deport edilebilir, bu kısa bir süreçtir ama genellikle ülkeler mahkeme safahatına düşmüş bu süreç için deportu kullanmazlar. İki, oradaki mahkemeye çıkacak ve mahkeme iade etmiş olacak. Çünkü böyle çok iademiz oldu, başka ülkelerden de iadeler aldık, onu sağlamış olacağız.” 

Neler yaşanmıştı?

Her şey, borsada para çekme ve transfer işlemlerinin durmasıyla başladı:

CEO, iddiaları yalanlamıştı:

Thodex'e yönelik Türkiye'de operasyonlar yapılırken, mal varlıklarına el konmuştu. Interpol, Fatih Özer için kırmızı bülten çıkarmıştı:

Ardından CEO hakkında çarpıcı detaylar ortaya çıkmaya başladı:

Son dönemin en tartışılan isimlerinden Sedat Peker de bazı iddialarda bulunmuştu:

Fatih Özer'in yakalanmasının an meselesi olduğu açıklamasından birkaç ay sonra izi kaybedildi:

Thodex, geçtiğimiz aylarda müvekkillerin zararlarını gidermeye başladı:

Fatih Özer için istenen ceza en sonunda belli oldu:

Thodex davası, henüz 3 ay önce başladı:

Peki vurgun nasıl yaşanmıştı?

Kaynak : https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/thodex-magdurlarinin-en-cok-merak-ettigi-soru-cevap-buldu-6817604
13
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
13
0
0
0
0