7 Finalist Arasından Birinci Belli Oldu: Türkiye'de Yılın Otomobili Açıklandı!

5
4
2
2
1
Otomobil Gazetecileri Derneği’nin (OGD) her yıl verdiği Türkiye'de Yılın Otomobili ödülünün sahibi belli oldu. Nissan'ın SUV modeli X-Trail, Peugeot 408'i az bir farkla geçerek birinciliği elde etti.

Otomobil Gazetecileri Derneği’nin (OGD), her yıl verdiği “Yılın Otomobili Ödülü” otomobilseverler tarafından büyük merakla bekleniyordu. Ülkemizdeki en iyi otomobilin seçileceği yarışmanın 33 arasından finale kalan 7 finalisti birkaç ay önce belli olmuştu.

Bugün ise bu yıl sekizinci kez verilen ödülün kazananı resmen açıklandı. Nissan’ın sevilen otomobili X-Trail, otomotiv gazetecilerinin oylarıyla rakiplerini geride bırakarak Yılın Otomobili ödülünü elde etti.

Nissan X-Trail, Peugeot 408’i az bir farkla geride bırakarak ödülü almayı başardı

Nissan’ın SUV modeli X-Trail, yarışmada en yüksek puanı alarak tüm rakiplerini geride bırakmayı başardı. Otomobil, Peugeot 408’i az bir puan farkla geçti ve 3580 puan ile birinciliği elde etti. Peugeot 408 ise 3550 ile ikinci oldu.

Yılın Otomobili Ödülü’nde X-Trail’in geride bıraktığı diğer finalistler ise Toyota Corolla Cross, Opel Astra, Dacia Jogger, Hyundai Ioniq 5 ve BMW X1 idi. Yarışmanın ilk etabında 33 araç belirlenmiş, daha sonra 7 araç finale kalmıştı.

Finale kalan tüm araçların aldığı puanlar ise şu şekilde;

  1. Nissan X-Trail: 3580 puan
  2. Peugeot 408: 3550 puan
  3. Toyota Corolla Cross: 2270 puan
  4. Opel Astra: 2140 puan
  5. Hyundai Ioniq 5: 1550 puan
  6. Dacia Jogger: 1490 puan
  7. BMW X1: 1420 puan

Nissan X-Trail hakkındaki tüm detaylar için;

Yılın Tasarımı ödülünü Peugeot 408 aldı!

OGD, Yılın Otomobili dışında farklı ödüller de dağıttı. Bunlardan biri de Yılın Tasarımı ödülüydü. Peugeot'un geçen yıl tanıttığı, bu yıl ülkemize getirdiği tasarımıyla büyük beğeni toplayan yeni modeli 408 ödüle layık görüldü.

Yılın İnovasyonu ödülünü ise BMW'nin 7 serisi aldı

Bugün verilen bir diğer ödül ise Yılın İnovasyonu'ydu. Bu ödülü, arkasında adeta kocaman ekranla gelen, BMW'nin lüks sedanı 7 serisi almayı başardı.

Yılın Basın Lansmanı ödülü ise Dacia Jogger'a gitti

Verilen son ödül ise Yılın Basın Lansmanı'ydı. Bu ödülü, lansmanı Iğdır ve Kars'ta gerçekleştiren Dacia Jogger almayı başardı.

5
4
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
5
4
2
2
1