• Anasayfa
  • İnternet
  • Twitch Araç Kullanırken Yayın Yapanların Hesaplarını Kapattı

Twitch, Araba Kullanırken Yayın Yapan Yayıncıların Hesaplarını Kapatıyor

18
7
4
3
2
Canlı yayın platformu Twitch, kurallara uymayan yayıncıların hesaplarını kapatmaya devam ediyor. Son olarak Twitch, araba kullanırken yayın yapan kullanıcıların hesaplarını askıya aldı.

Genellikle oyun odaklı kullanılan canlı yayın platformu Twitch, gerçek hayattan VLOG tarzında yayınlar yapan bazı yayıncıları da bünyesinde barındırıyor. "IRL streaming" olarak da adlandırılan bu kategori, bazı durumlarda hoş olmayan sahnelere de ev sahipliği yapabiliyor.

Araba kullanırken akıllı telefon kullanmak, birçok ülkede yasaklanmış durumda. Twitch de bu yasakları göz önünde bulundurarak araba kullanırken de yayın yapmayı sürdüren yayıncıların hesaplarını askıya almaya başladı. Bu şekilde günlük hayatından yayın yapan iki kardeş Bri ve Katie Teresi, bu yasağın ilk kurbanlarından oldu. Yayıncı kardeşler, Twitter hesaplarından yaptıkları açıklamayla Twitch kanallarının askıya alındığını duyurdu.

"Kanalımız, iyi bir sürücü olmadığımdan dolayı Twitch tarafından kapatıldı. Üzgünüm, bir daha araç kullanırken dikkatimi dağıtacak şeylerle ilgilenmeyeceğim. Bunun ne kadar aptalca bir hareket olduğunu anladım."

Twitch tarafından araba kullandığı gerekçesiyle hesabı kapatılan tek yayıncı Bri ve Katie Teresi ikilisi değil. Polonyalı yayıncı "pajalockk" ve 400.000 takipçiye sahip "Mitch Jones" da aynı sebepten dolayı platformdan uzaklaştırıldı.

Benzer şekilde en popüler Twitch yayıncılarından birinin hesabı da geçtiğimiz günlerde bir özel mülkte izinsiz yayın yaptığı gerekçesiyle 2 hafta askıya alınmıştı. IRL, yani gerçek hayat yayıncılarına artık belirli kurallar uygulamaya başlayan Twitch, bundan sonra cezalar konusunda daha hassas davranacak.

Kaynak : https://www.bbc.com/news/technology-48967125
18
7
4
3
2
Emoji İle Tepki Ver
18
7
4
3
2