Twitter, Kopyala – Yapıştır Tweetlerin Görünürlüğünü Sınırlandıracak

10
1
1
0
0
Twitter, platformdaki spam saldırılarının önüne geçebilmek için kopyala – yapıştır şeklinde atılan Tweetlerin görünürlüğünü sınırlandıracağını duyurdu. Ancak şirketin bu sınırlandırmayı nasıl yapacağı henüz bilinmiyor.

Eğer ki Twitter kullanıyorsanız daha önce birçok kez kopyala – yapıştır olarak atılan Tweetlere denk gelmişsinizdir. Şirket, Twitter Communications (@TwitterComms) hesabından attığı bir Tweetle bu durumun önüne geçeceklerini açıkladı.

TwitterComms hesabından yapılan paylaşımda, orijinal kaynaktaki cümlelerde hiçbir değişiklik yapmadan kopyala – yapıştır yaparak paylaşan hesapların Tweetlerinin görünürlüğünü sınırlandıracağını açıkladı.

Kopyala – yapıştır Tweetlerin görünürlüğü sınırlandırılacak

twitter, twitter kuşları

Bildiğiniz gibi Twitter'ın hem Android hem de iOS uygulamasında bir Tweetin kopyalanmasını sağlayacak bir özelliği bulunuyor: Tweete uzun süre basmak. Yani atılan Tweeti açıp üstüne birkaç saniye boyunca bastığınızda atılan o Tweeti kopyalayabiliyorsunuz.

Twitter, atılan Tweetlerin görünürlüğünü nasıl sınırlandıracağına dair henüz bir açıklamada bulunmadı. Şirket, genellikle platformun kurallarının ihlâl edilmesi durumunda uyarı mesajı gösteriyor. Bir kişi bu Tweeti okumak istediğinde de herhangi bir sorun yaşamadan okuyabiliyor.

twitter

Kopyala – yapıştır Tweetler, genellikle geniş çaplı 'spamlamalarda' kullanılıyor. Ayrıca buna ek olarak orijinal Tweeti atan kişilerin Tweetleri de kopyalanıp yapıştırılarak çalınabiliyor. Şirket, daha önceleri de kopyala – yapıştır tarzında atılan Tweetler için önlemler almıştı anca bunun duyurusunu ilk kez gerçekleştiriyor.

Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey, bu sene başında verdiği bir röportajda, şirketin yapılan bir paylaşımdaki bir bağlantının kaç kez kopyalanıp yapıştırıldığını takip etmeye başlayabileceğini söylemişti. Şu an Twitter'ın kopyala – yapıştır Tweetlerin önüne geçmek için getirdiği bu kuralların ne kadar aktif olacağı ya da ne zaman etkili olacağı bilinmiyor.

Peki, siz Twitter'ın aldığı bu önlem hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.digitalinformationworld.com/2020/08/twitter-may-hide-copypasta-tweets-as-the-social-network-cracks-down-on-spam.html
10
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
10
1
1
0
0