WhatsApp'a Küçük Ama Etkili Bir Özellik Geliyor

42
18
6
6
5
WhatsApp geliştiricileri, uygulamaya getirmeye hazırlandıkları yeni özelliği duyurdular. Duyurulan bu özellik, gönderilen fotoğrafların kolayca yeniden düzenlenebilmesine olanak sağlıyor.

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a yeni bir özellik geliyor. Her ne kadar WhatsApp'ın yenilikler konusunda yavaş olduğu ifade edilsede, WhatsApp'ın yeni özelliğinin bir sonraki güncellemeyle geleceği açıklandı.

WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı bu özellik, fotoğraf düzenleme işlemleriyle ilgili. Aslında şu an, WhatsApp üzerinden bir fotoğrafı düzenleyerek karşı tarafa gönderiyoruz ancak bu yeni özellik, hem fotoğrafın orijinal halini hem de düzenlenmiş olan diğer şeklini göndermeye yarıyor. Bu sayede her iki görsel de karşı tarafa gönderilebiliyor.

whatsapp

Bu özelliğe "Hızlı Düzenleme Kısayolu" ismi verilmiş durumda ve iOS'ta bir kişiye gönderdiğiniz fotoğrafın üzerine dokunduğunuz zaman ortaya çıkıyor. Uygulamaya eklenecek olan "Düzenle" butonuyla kullanılabilecek olan bu özellik, fotoğraf düzenleme menüsünü hızlıca açmanıza olanak veriyor.

Bu özellik Android işletim sistemine de gelecek. Yine gönderdiğiniz bir fotoğrafın üzerine dokunduktan sonra ekranın sağ üst kısmında bulunan üç noktaya tıklanması gerekiyor. Açılan menüde "Düzenle" seçeneğine dokunarak fotoğrafın hızlı bir şekilde düzenleme yapılabilecek.

fotoğraf düzenleme

WhatsApp'ın bu yeni özelliğini nasıl buldunuz? Fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : https://wabetainfo.com/whatsapp-is-developing-a-quick-edit-media-shortcut/
42
18
6
6
5
Emoji İle Tepki Ver
42
18
6
6
5