WhatsApp, Tüm Windows Cihazlarda Çalışacak Bir Uygulama Geliştiriyor

22
13
9
3
2
WABetaInfo tarafından aktarılan bilgiye göre WhatsApp, Windows 10 için UWP uyumlu bir uygulama geliştiriyor. Bu sayede WhatsApp'ın Windows 10 Mobile telefonlara geri dönüşü mümkün olabilir.

WhatsApp, 31 Aralık itibarıyla Windows Phone ve Windows 10 Mobil istemcileri için desteğini sonlandıracak. WhatsApp’ın günümüzde en önemli mobil iletişim araçlarından biri olduğunu düşünürsek bu durum, Windows Phone’un bir adım daha gerilemesine neden olacak diyebiliriz. Yine de her şey o kadar kötü olmayabilir.

WABetaInfo tarafından aktarılan bilgiye göre WhatsApp, Windows 10 için Evrensel Windows Platformu (UWP) uyumlu bir uygulama geliştiriyor. Microsoft Store’a erişimi olan Windows 10 işletim sistemine sahip tüm cihazlarda çalışabilecek olan bu uygulama, WhatsApp’ın Windows Phone’a geri dönüşünün müjdecisi olabilir.

Windows 10 Mobile’ın WhatsApp’ı kaybetmesi işletim sistemi adına ölümcül bir gelişme olacaktır. UWP bir WhatsApp uygulaması ise WhatsApp’ın bu cihazlara geri döneceğinin habercisi. Henüz uygulama hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadığımız için detayları paylaşamıyoruz fakat uygulamanın yalnızca PC’de çalışma ihtimalinin de bulunduğu söyleniyor.

Kaynak : https://news.softpedia.com/news/whatsapp-working-on-uwp-app-for-windows-10-525947.shtml
22
13
9
3
2
Emoji İle Tepki Ver
22
13
9
3
2