WhatsApp'a Yeni Metin Tipi Seçenekleri Geliyor: Kod Blokları, Alıntılar ve Dahası...

12
2
1
1
0
WhatsApp'ın metin biçimlendirme özelliğinin kapsamı genişletiliyor. Şu an için kalın, italik veya üstü çizili gibi biçimlendirme seçenekleri sunan WhatsApp, 3 yeni biçimlendirme türüne daha destek veriyor.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Geliştirici ekibin, gönderilen metin mesajları için yeni bir özellik üzerinde çalıştığı tespit edildi. WhatsApp'ın masaüstü beta sürümünde kısıtlı bir kullanıcı kitlesi ile test edilen yeni özellik, metinlerine biçim eklemek isteyen kullanıcıları memnun edecek gibi görünüyor.

WhatsApp'ın metin mesajları için oluşturmuş olduğu bir biçimlendirici zaten var. Bu bağlamda; yazdığınız bir metni italik, kalın, üstü çizili veya aralıklı hale getirebilirsiniz. Şu an için beta kullanıcıları, WhatsApp'ın bu özelliğini kullanabiliyor. Genele açılınca da kullanıcılar; maddeli metinler, alıntı metinler veya kod blokları oluşturabilecekler. Kendi telefonunuzu bu özellik için kontrol etmeyi de unutmayın.

WhatsApp'ın yeni metin biçimlendirme seçenekleri böyle görünecek

WhatsApp yeni biçimlendirme seçenekleri

Şu an için ortaya çıkan bilgilere göre WhatsApp'ın yeni metin biçimlendirme seçeneklerindeki "kod blokları", bir metnin yazılım kodları için uygun olacak. Bu biçimlendirmede metin, bir çerçeve içine alınacak. "Alıntı metin" seçeneği ise herhangi bir alıntının sol kısma eklenecek çubuk ile gönderilmesini sağlayacak. Madde seçeneği ise gönderilen metindeki her satır başını bir madde olarak biçimlendirecek. 

WhatsApp'taki yeni metin formatları nasıl kullanılır?

  • Alıntı yapmak için ">" ardına boşluk bırakıp istediğinizi yazın.
  • Kod bloğu için tekli tırnak (') arasına istediğinizi yazın.
  • Maddeli liste için "-" veya "*" ardına boşluk bırakıp istediğinizi yazın ve sonraki liste için enter'a dokunun.
  • Sayılı liste için sayıyı yazıp yanına nokta bırakmanız yeterli.

WhatsApp cephesinden üzerinde çalışılan özellik ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak bu özelliği uzun süreli bekleyeceğimizi düşünmüyoruz. Test süreci tamamlandığında, WhatsApp'ın yeni biçimlendirme seçenekleri sadece masaüstü sürüm için değil, mobil sürümler için de kullanılabilir olacaktır.

Kaynak : https://www.gsmarena.com/whatsapp_new_text_formatting_options_android_ios_beta-news-61212.php
12
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
12
2
1
1
0