ABD Başkanından Elon Musk ve Twitter Hakkında Zehir Zemberek Açıklama

33
2
2
1
0
Joe Biden, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Elon Musk’ın dünyaya yalanlar saçan bir platformu satın aldığını belirtti.

Elon Musk’ın Twitter’ı resmen satın almasının üstünden hatırı sayılır bir süre geçmesine rağmen hâlâ dünyanın gündeminde en üst sıralarda yer alıyor.

ABD başkanı Joe Biden, 4 Kasım günü yaptığı açıklamada Twitter’ın dünyaya yalanlar saçan bir platform olduğunu belirtti. Bu açıklama, Twitter’ın Beyaz Saray’ın tweetini yalan olarak gösterip ‘doğrulamasının’ hemen ardından geldi.

Biden: “Elon Musk, dünyaya yalanlar saçan bir platformu satın aldı”

ABD Başkanı Joe Biden, Cuma günü gerçekleşen bir bağış toplama etkinliğinde yaptığı konuşmada, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasına değindi:

“Şu anda hepimiz endişeliyiz. Elon Musk kendine dünyaya yalanlar saçan bir ‘kıyafet’ satın aldı… Amerika’da artık haberleri doğrulayacak editör kalmadı. Çocukların neyin tehlikede olduğunu anlamalarını nasıl bekleyebiliriz?”

Açıklamaları biraz yapboz parçası gibi olsa da Biden’ın vermek istediği mesaj gayet anlaşılıyor: Musk’ın Twitter’ı satın almasından ABD hükümeti de rahatsız. Musk’ın vaadi, Twitter’ı bir nefret cennetine dönüştürmeden konuşma özgürlüğünün merkezi haline getirmekti. Ancak görünüşe göre kimse buna inanmıyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce Elon Musk’ın üstüne fazla mı gidiliyor yoksa haklılık payları var mı? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak : https://www.reuters.com/world/us/biden-says-twitter-spews-lies-across-world-2022-11-05/
33
2
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
33
2
2
1
0