Amazon Prime Video'nun Tasarımı Baştan Aşağı Yenilendi: İşte Tüm Değişiklikler

47
1
1
0
0
Amazon, çevrimiçi dizi ve film platformu Amazon Prime Video'nun tasarımını yeniledi. Yeni tasarım, Amazon Prime Video'nun en güçlü rakipleri Netflix ve Disney Plus'ı andırıyor.

Dünyanın en popüler e-ticaret platformu Amazon tarafından kullanıcılara sunulan Amazon Prime Video uygulaması, yıllar sonra ilk kez büyük bir güncelleme aldı. Bu güncelleme, Amazon Prime Video'nun başta Google TV olmak üzere hizmet verdiği tüm platformlardaki tasarımını yeniledi. Amazon Prime Video, artık çok daha kullanışlı bir hale gelmiş durumda.

Amazon Prime Video'nun yeni tasarımına baktığımızda, uygulamanın artık Netflix ve Disney Plus'a benzediğini görüyoruz. Bu bağlamda; arayüzün sol kısmına bir gezinme çubuğu eklendi. Bu bölgede arama yapmaya, ana sayfaya, mağazaya, canlı yayınlara, ücretsiz içeriklere ve kütüphaneye ulaşmaya yarayan butonlar yer alıyor.

Bir hafta boyunca devam edecek Amazon Prime Day başladı! Kampanyaya giren ürünlerle bilgi almak için buraya tıklayın.

Amazon Prime Video'nun yeni tasarımı böyle görünüyor:

Amazon Prime Video

Amazon Prime Video'nun tasarımı yalnızca ana sayfa özelinde değişmedi. Kullanıcılar, artık içerikleri türlerine göre de arayabilecekler. Kullanıma sunulan yeni tasarım, Amazon Prime Video'daki dizileri, filmleri, spor içeriklerini, kanalları ve hatta kiralanabilir içerikleri bile alt menüler halinde sunuyor.

Amazon

Amazon tarafından yapılan açıklamalara göre yeni tasarım, kullanıcılara hiç olmadığı kadar sade ve işlevsel bir deneyim sunacak. Amazon Prime abonelerinin bu tasarımda hem aradıklarını kolayca bulabileceklerini hem de yeni içeriklere anında ulaşabileceklerini söyleyen yetkililer, güncelleme dağıtım sürecinin devam ettiğinin altını çizdiler.

Eğer siz de ayda yalnızca 7,90 TL ödeyerek hem Amazon'un e-ticaret ağından kaçırılmayacak fırsatlara erişmek hem de Amazon Prime Video abonesi olmak isterseniz, buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak : https://9to5google.com/2022/07/18/amazon-prime-video-redesign/
47
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
47
1
1
0
0