Apple, Parmak İzi Okuyucusu İçin Devrimsel Bir Yenilik Planlıyor

44
23
10
8
2
Apple'ın parmak izi okuyucusundan yakın bir gelecekte vazgeçebileceği çoğu kesim tarafından düşünülüyordu. Ancak yeni gelişmeler gösteriyor ki Apple, parmak izi okuyucusu için radikal yenilikler planlıyor.

iPhone X ve diğer modelleri piyasaya sürüldüğünde Touch ID'nin miladını doldurduğu ve yüz tanımanın gelecekte daha fazla kullanılacağı düşünülüyordu. Ancak durum böyle olmayabilir. Apple'ın yaptığı patent başvuruları, Apple'ın parmak izi okuyucuları için yeni yöntemleri ve uygulamaları araştırmaya devam ettiğini gösteriyor.

Patently Apple adlı blog tarafından keşfedilen yeni bir patent, şirketin bugüne kadarki en radikal ve iddialı planlarından biri olabilir. Buna göre diğer rakiplerinde olduğu gibi parmak izi okuyucusu da ekran altında bulunuyor ancak rakiplerinin aksine ultrasonik yöntemler yerine ekranın altındaki kameraların parmak izini okumak için kullanılacağı söyleniyor.

Ayrıca parmak izi taraması için kullanılacak alanın neredeyse ekranın hepsini kapsayacağı söyleniyor. Bu kullanıcıların ekranın sadece belirli bir noktasını parmak izi taraması için kullanmak yerine hemen hemen her yerini kullanabilecekleri anlamına geliyor.

Bunun yanı sıra Apple'ın sağlık konusundaki yatırımlarının da bu patentle ilgili olduğu tahmin ediliyor. Yani iPhone'lardaki sağlıkla ilgili bazı özelliklere yenilerinin eklenebileceği düşünülüyor.

Bunlar şu an henüz patent aşamasında. Yani Apple'ın bu yeni özelliği kullanıp kullanmayacağı veya yakın bir zamanda iPhone'larda görüp görmeyeceğimiz belli değil. Ancak bu gelişmeler gösteriyor ki Apple, parmak izi okuyucusundan hala vazgeçmiş değil.

Kaynak : https://www.ubergizmo.com/2019/05/apple-patent-radical-in-display-fingerprint-scanner/
44
23
10
8
2
Emoji İle Tepki Ver
44
23
10
8
2