Apple Watch 5'in Seramik ve Titanyum Kasa Seçenekleri İçin İpuçları Ortaya Çıktı

19
3
2
1
1
Apple Watch 5 ile ilgili ortaya atılan iddialara yenileri eklenmeye devam ediyor. iHelp BR tarafından, WatchOS 6’nın kodlarında bulunan bir grafiğe göre Apple Watch 5, seramik ve titanyum kasa seçenekleriyle gelecek.

Sene başından beri birçok Apple Watch 5 söylentisi duyduk. Tüm yıl bekledikten sonra ise asıl iki büyük söylenti art arda geldi. Beşinci nesil Apple Watch’ın Eylül ayında piyasaya sürüleceği iddiası, neredeyse kesin gibiyken yeni bir iddia, Apple Watch 5’in yeni versiyonlarının olabileceğine işaret ediyor.

Brezilya kaynaklı site iHelp BR, WatchOS 6’nın beta kodlarına girdi ve gizli olan seramik ve titanyum kasalara işaret eden grafikleri keşfetti. Bu grafikler, büyük olasılıkla Apple Watch 5’in seramik ve titanyum kasayla gelebileceğini gösteriyor ama bir ihtimal, paslanmaz çelik kasalarla beraber Apple Watch 4 için yeni seçenekleri de gösteriyor olabilir.

Apple, daha önce seramik gövdeli Apple Watch üretmişti:

apple watch 5 titanyum seramik

Apple, geçmişte seramik malzeme kullanılarak üretilen akıllı saatler piyasaya sürmüştü. Bu durum, Apple için yeni bir durum değil ancak Apple, seramik kasa seçeneğini Apple Watch 4 ile beraber kaldırmıştı. Apple, bugüne kadar hiç titanyum kasalı Apple Watch üretmedi. Watch 5 titanyum kasa seçeneğiyle gelirse bu bir ilk olacak. Apple analisti Ming-Chi Kuo, Şubat ayında Apple Watch 5 için seramik bir kasa seçeneği olabileceğini söylemişti.

Apple Watch 5’in, 40 mm ve 44 mm olarak iki seçenekle gelmesi bekleniyor:

iHelp BR, kodları biraz daha inceleyerek hem 40 mm hem de 44 mm ebatlarında akıllı saat referansları buldu. Muhtemelen yeni Apple Watch’lar, bir önceki Watch 4’ler ile aynı boyutlara sahip olacak. WatchOS 6, bazı ipuçları sunsa bile Apple Watch 5’in hangi özelliklerle ve hangi iyileştirmelerle beraber geleceğini henüz tam olarak bilemiyoruz. Apple, henüz resmi olmamakla birlikte Eylül ayının ikinci haftasında gerçekleşecek olan bir etkinlikte, Apple Watch 5’i yeni iPhone'larla birlikte piyasaya sürecek.

Kaynak : https://www.techradar.com/news/the-apple-watch-5-tipped-to-come-in-ceramic-and-titanium-versions
19
3
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
19
3
2
1
1