• Anasayfa
  • Oyun
  • Bethesda, Ticari Marka Anlaşmazlığını Çözdü

Bethesda, Elder Scrolls 6’nın Ticari Marka Anlaşmazlığını Çözdü

13
3
1
0
0
Bethesda’nın ana şirketi ZeniMax, çoğu şirketin Elder Scrolls 6 için kullanılmasını bekledikleri Redfall markasıyla ilgili sıkıntı yaşıyordu. Bunun sebebi Jay J. Falconer’in yazarı olduğu Redfall kitabının yayıncısı BookBreeze.com ile bir anlaşmazlık içinde olmalarıydı. Dün itibariyle Zenimax, BookBreeze.com ile sorunların çözüldüğünü onayladı.

Redfall serisi yazarı Falconer, sorunu çözmek için ZeniMax’a ulaştı ancak mesajları göz ardı edildi. Bu olaydan sonra Falconer, BookBreeze’den harekete geçmesini istedi. Kısa bir açıklamada şirketler, “ZeniMax Media Inc. ve Bookbreeze.com, Redfall markasıyla ilgili beklemede olan anlaşmazlığı çözdüklerini açıklamaktan memnuniyet duyar.” dedi. 

İki şirket arasındaki uzlaşma “karşılıklı fayda” olarak tanımlanıyor. Anlaşmanın şartları gizli tutuluyor, bu nedenle ZeniMax’ın Falconer ve/veya BookBreeze’e kelime için ödeme yapıp yapmayacağı belli değil. Şirketler, Redfall kitaplarının ve Elder Scrolls 6 fanlarının bu karardan memnun kalacaklarını düşünüyorlar. 

Bu anlaşmadan sonra Elder Scrolls 6’nın ticari marka anlaşmazlığından ötürü çıkış tarihinin ertelenmesine gerek kalmayacak. Eğer marka anlaşmazlığı devam etseydi, ZeniMax ve Bethesda “Redfall” ismini 2020 yazına kadar kullanamayacaktı. Redfall, oyunun içindeki bir yer olabilir ve kelime oyunun önemli bir parçası olabilirdi. Dolayısıyla Bethesda ve ZeniMax’ın bu durumu çözmesi çok zor olurdu. 

Sorunun çözülmesiyle birlikte ZeniMax ve Bethesda, oyunun pazarlamasıyla ilgili istediklerini yapmakta özgür kaldı. İlk Elder Scrolls 6 fragmanı E3 2018’de gösterildiğinde, oyuna Elder Scrolls 6’dan başka resmi bir isim sunulmamıştı ancak kitap yazarlarının peşlerinden gelme riski kalmadığından, ZeniMax ve Bethesda, Elder Scrolls 6’yı bir Redfall oyunu olarak pazarlamaya başlayabilir. 

Kaynak : https://gamerant.com/elder-scrolls-6-trademark-settle/
13
3
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
13
3
1
0
0