Bir YouTuber, Bot Mesaj Attığını Anladığı Havayolu Şirketini Yerin Dibine Soktu

140
11
7
6
5
Drew Gooden isimli YouTuber, Delta Havayolları'na bir tweet attı. Açıkça ciddi olmadığı anlaşılan tweet Delta Havayolları tarafından cevaplanınca Gooden, elindeki fırsatı değerlendirerek firmayla dalga geçmeye devam etti.

Uçuşunuz ertelendiğinde ya da yemeğiniz geciktiğinde müşteri hizmetlerini aramak, genellikle uzun ve zahmetli bir tercihtir ve aradığınız çözüme ulaşmanızı da sağlamaz. Tabii ki bu cümleye istisna olan durumlar da mevcut.

Bir YouTuber ve eskiden Vine'da fenomen olan Drew Gooden, müşteri hizmetleri konusunda sınırları zorlamak için Delta Havayolları'na bir tweet gönderdi. Yolladığı tweette 'başına gelen' talihsiz olaydan bahseden Gooden, Delta'dan cevap alınca işi biraz daha ileri taşıdı.

Gooden, attığı tweette şunları yazdı:

"Özür dilerim Delta ancak bu cidden sinir bozucu. Az önce uçağınızın tuvalet deliği beni içine çekti ve uçaktan dışarı fırlattı. Gökyüzünde öyle uçuyorum. Paramı geri alabilir miyim? Southwest'te hiç böyle bir şey yaşamamıştım."

Bu mesajın üstüne Delta, tüm sırrı bozacak bir mesajla Gooden'a dönüş yaptı ve "Merhaba Drew, Bunu duyduğuma üzüldüm, ne olduğuna dair biraz daha bilgi verebilir misin?" şeklinde bir tweet gönderdi.

Eline geçen altın fırsatı fark eden Gooden, olabilecek en iyi şekilde cevap verdi ve "Tuvalet deliği beni içine çekti" yazdı. Bu durum basit bir gözetim eksikliği olarak görülse de tweetin altına kullanıcılar bir anda doluştu ve firmayla dalga geçmeye başladılar.

Benzer bir bot mesajını Adobe'nin Twitter hesabında gören bir kullanıcı, poker masalarında söylendiği gibi "Delta'nı görüyorum ve Adobe'ye artırıyorum" şeklinde bir tweet attı.

Gooden'ın "Tuvalet deliği beni içine çekti" yazılı tweetine "Delta: Bu evde mi oldu yoksa uçuşlarımızdan birinde mi gerçekleşti?" şeklinde bir cevap geldi. Delta, ikinci potunu burada kırarak bu kişiye de yanıt verdi. Delta'nın yanıtı şu şekilde oldu:

"Günaydın Rob. Güvenlik nedeniyle lütfen aşağıdakileri doğrula: Onay Numarası, Rezervasyon üzerindeki Tam İsim, E-posta Adresi ve Uçuş Numarası. Bu sayede seyahat bilgilerini kontrol edebilirim. Gizliliğin için direkt mesaj yollayabilirsin."

Bu şekilde bir tweetin gelmesinin ardından bir kullanıcı "Delta, evine git. Çalışanların alkollü" şeklinde bir cevap verdi.

Kaynak : https://mashable.com/article/drew-gooden-delta-airlines-prank-tweet/
140
11
7
6
5
Emoji İle Tepki Ver
140
11
7
6
5