Kripto Para Piyasaları Yemyeşil: Bitcoin, Uzun Bir Aradan Sonra 39 Bin Doların Üzerine Çıktı

19
7
4
1
0
Kripto para yatırımcıları, bu sabah mutlu bir güne uyandılar. Bitcoin'in gece saatlerinde muhteşem bir ivmeyle yükselmesi, diğer kripto para birimlerinin de değerlenmesine yol açtı. 39 bin 280 dolar seviyesine kadar yükselen Bitcoin, şu sıralar 38 bin 600 dolar civarından işlem görüyor.

Son birkaç aydır yatırımcısına kabuslar gördüren kripto para piyasaları, gece saatlerinde muhteşem bir ivme yakaladı. Başta Bitcoin olmak üzere piyasadaki pek çok kripto para birimi, aniden yükselmeye başladı. Bir süredir 32 bin dolar bandında akümüle olan Bitcoin, gece yaşanan yükselişle 39 bin 280 dolara iğne attı. Saat 09:19 itibarıyla yaptığımız son kontrollerde, Bitcoin fiyatının 38 bin 600 dolar bandında olduğunu görüyoruz.

Türkiye saati ile 3:40 civarlarında başlayan yükseliş, Bitcoin'in son yirmi dört saatte yüzde 12 kadar yükselmesini sağladı. Ayrıca Ethereum yüzde 9, Binance Coin yüzde 8, Cardano yüzde 13, Ripple yüzde 10, Dogecoin yüzde yüzde 15, Polkadot yüzde 12, Uniswap ise yüzde 10 civarında değerlendi. Bu sayede kripto para dünyasının en büyük 10 isminin tamamı, Bitcoin'in yükselişini takip etmiş oldu.

En büyük 10 kripto para birimi için son durum şöyle

Coinmarketcap

Kripto para piyasalarındaki yükselişin nedeni de tam olarak anlaşılabilmiş değil. Aslına bakacak olursak dün itibarıyla gündeme gelen ilginç bir iddia söz konusu olmuştu. Öyle ki e-ticaret devi Amazon'un 2021 yılı sona ermeden Bitcoin, Ethereum, Cardano ve Bitcoin Cash ile ödeme kabul etmeye başladığı iddia edildi. Üstelik Amazon, resmi internet sitesinde kripto para ve Blockchain teknolojisi ile ilgili eleman arayışına girdiğini gösteren bazı iş ilanları yayınladı. Ancak piyasalardaki sert yükseliş, iddialardan saatler sonra geldi.

Bitcoin'deki son durum ise şöyle

Bitcoin

Bitcoin'in günlük fiyat grafiği, tüm dengeleri bozmuş durumda. Sabah saatleri itibarıyla yükseliş çok hafif bir şekilde devam etmeye başladı. Bitcoin burada akümüle mi olacak yoksa yeniden 32 bin dolar seviyesine mi inecek, şu an için büyük bir bilinmez. Yatırımcının yüzü gülüyor olsa da kafalar hala karışık...

Bu içerik yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilemez.

Kaynak : https://www.haberturk.com/bitcoin-de-ani-yukselis-3143421-ekonomi
19
7
4
1
0
Emoji İle Tepki Ver
19
7
4
1
0