ChatGPT Adına Sahte Kripto Paralar Oluşturuldu: Şimdiden Yüz Milyonlarca Dolar Yatırım Aldı

6
1
0
0
0
ChatGPT'nin popülaritesi, bazı kişilerin de cebine yaradı. Sahte kripto paralar, yüz milyonlarca dolarlık pazar payına ulaşacak kadar büyüdü.

İnternette gündem olan herhangi bir şey varsa, bunu kendi çıkarına alet edecek kötü amaçlı kişiler de elbette anında beliriyor. Bunun son örneği, Bing’e entegre edilen yapay zekâ ChatGPT oldu.

Kripto para sektöründeki fırsatçılar, ChatGPT adına token’lar oluşturarak bu token’ları piyasaya sürmeye başladı. Üstelik blokzincirler üzerinde yapılan incelemede, yüzlerce sahte ChatGPT token’ının piyasaya sürüldüğü görüldü.

Sahte ChatGPT token'ları revaçta:

chatgpt

  • WETH piyasa durumu.

Bu token’ların en fazla bulunduğu blokzincir ağı ise BNB Chain idi. BNB Chain’de toplam 132 farklı token’a rastlandı. Bunu 25 token ile Ethereum ve toplam 10 farklı token ile Solana, Arbitrum, OKChain ve Cronos gibi zincirler izledi.

DEXTools üzerinde yer alan veriler ise Uniswap ve PancakeSwap gibi ağların da hesaba katılmasıyla toplam sayıyı 170’in üzerine çıkarıyordu. Bu token’lardan en popüleri ise şok edici piyasa değerine sahip.

“ChatGPT (WETH)” olarak piyasada varlığını korumaya devam eden token, 270 milyon doların üzerinde pazar payına ulaştı.

Bu içerik bir yatırım tavsiyesi değildir. Üçüncü taraf kişilerce oluşturulan sahte yatırım araçlarından uzak durun.

Kaynak : https://www.coindesk.com/tech/2023/02/21/hundreds-of-fake-chatgpt-tokens-are-luring-crypto-punters-majority-issued-on-bnb-chain
6
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
1
0
0
0