• Anasayfa
  • Yaşam
  • Donald Trump, Edward Snowden'ı Affetmeyi Düşünüyor

Donald Trump, CIA Operasyonlarını İfşa Eden Edward Snowden'ı Affetmeyi Düşünüyor

31
10
4
2
1
2013 yılında yaptığı açıklamalarla ABD'nin gündemini sarsan eski CIA çalışanı Edward Snowden'la ilgili yeni bir açıklama geldi. ABD Başkanı Donald Trump tarafından yapılan açıklamalarda, Snowden'ın affedilmesinin düşünüleceği vurgulandı.

ABD, bundan yıllar önce bir CIA çalışanı olan Edward Snowden'ın açıklamalarıyla sarsılmıştı. Snowden, 2013 yılında ülkedeki haber kaynaklarına önemli açıklamalar yaparak, CIA tarafından yürütülen çalışmaları aktarmıştı. Fazlasıyla hassas bilgilerden oluşan bu açıklamalar, ülke genelinde infial yaratırken Snowden'ın ABD'den kaçarak Rusya'ya sığınmasına neden olmuştu. Rusya'da yaşamını sürdürmeye devam eden Snowden, zaman zaman yaptığı açıklamalarla da gündeme gelmeyi hala başarıyor.

Snowden meselesi, ABD'nin her zaman önemli gündem maddelerinden bir tanesi olmuştu. Zaman zaman bu kişinin yakalanması gerektiği düşüncesi ileri sürülürken bazı kesimlerse Snowden'a adil davranılmadığını düşünmüştü. Bu konuyla ilgili yeni bir gelişme, ABD Başkanı Donald Trump cephesinde yaşandı. Trump, eski CIA çalışanını affetmeyi düşüneceğini açıkladı.

Edward Snowden

ABD'li yetkililer, Snowden'ın ABD'ye teslim edilmesini istiyor. Çünkü onlara göre Snowden, sızdırdığı bilgiler nedeniyle yargılanmalı. Ancak görünüşe göre Donald Trump, bu konuda diğer yetkililerle aynı görüşte değil. Gazetecilerle bir araya geldiğinde kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Trump, Snowden'ı affetmeyi düşüneceğini ifade etti. Trump'a göre insanlar, Snowden konusunda ikiye ayrılmış durumdalar.

Konuyla ilgili olarak Snowden'ın avukatından da bazı açıklamalar geldi. Avukat Anatoly Kucherena tarafından yapılan açıklamalarda, ABD yönetiminin Snowden'ı affetmesinin yeterli olmayacağı, hakkındaki suçlamaların da düşürülmesi gerektiğini ifade etti. Kucherena'ya göre eski CIA çalışanı, sadece ABD değil tüm insanlığın iyiliği için çalıştı ve çalışmaya da devam ediyor.

Bu arada Edward Snowden'ın kim olduğunu bilmiyorsanız, Snowden'ın hayat hikayesini anlattığımız tweet flooduna buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.amerikaninsesi.com/a/trump-snowden-icin-affi-degerlendirecegim/5545540.html
31
10
4
2
1
Emoji İle Tepki Ver
31
10
4
2
1