• Anasayfa
  • Sinema
  • El Camino’nun 3 Günde Ulaştığı İzlenme Sayısı

El Camino’nun 3 Günde Ulaştığı, 'Vay Be' Dedirten İzlenme Sayısı

34
7
3
3
2
Breaking Bad'in devamı niteliğinde olan El Camino, ilk günden beri farklı haberlerle karşımıza çıkıyor. Filmin açılış haftasındaki izlenme verileriyse gerçekten şaşırtıcı derecede iyi.

Dünya çapında milyonlarca izlenmeye ulaşmış Breaking Bad dizisinin devamı olan El Camino, geçtiğimiz günlerde Netflix üzerinden yayınlanmıştı. Breaking Bad’in ardından Jesse Pinkman’ın yarım kalan hikâyesine odaklanan yapım, pek çok kişi tarafından eleştirilse de ABD’deki açılış haftasında yalnızca üç günde 6,5 milyon izlendi.

Paylaşılan sayılar, Netflix’in global kullanıcı tabanının %40’ının bulunduğu havuzdaki rakamları ölçen Nielsen’s SVOD Content Ratings verileri baz alınarak açıklandı. El Camino’nun izlenme sayısında dikkat çeken bir diğer nokta ise ilk üç günde ulaşılan 6,5 milyon izlenmenin yaklaşık %40’ının 11 Ekim tarihinde yani filmin yayınlandığı gün gerçekleştirilmiş olması.

El Camino’yu izleyenler çoğunlukla erkek:

El Camino

İçeriklerine ait görüntüleme verilerini nadiren kamuoyuyla paylaşan Netflix, şimdiye dek bu filmin başarısı üzerinde oldukça durdu. Bu noktada Netflix, Nielsen tarafından paylaşılan verilerin tam olarak gerçeği yansıtmadığını ve yapımı yalnızca TV üzerinden izleyen ABD izleyicilerini baz aldığını iddia ediyor. Kısacası Netflix’e göre El Camino’yu tablet, mobil veya oyun konsolu gibi diğer cihazlardan izleyen kullanıcılar, bu hesaba dâhil edilmemiş durumda.

Paylaşılan verilerin içinde yapımı ilk üç gün içerisinde izleyen izleyicilerin demografik bilgileri de yer alıyor. Buna göre filmin üç günlük izleyici kitlesinin yaklaşık %40’ının 35 ile 49 yaş arasında, yaklaşık %36’sının 18 ile 34 yaş arasında ve izleyicilerin çoğunluğunun da erkek olduğu paylaşılan veriler arasında yer alıyor.

El Camino, pek çok otorite tarafından olumlu not almasına rağmen bazı izleyiciler tarafından eleştirildi. Bu noktada eleştirileri yapan kişiler, genel olarak filmin beklentilerini karşılamadığını belirtiyor. Son olarak El Camino’nun dünyanın en popüler dizi ve film puanlama sitesi olan IMDb'deki puanı ise 7,6/10. Bu noktada Breaking Bad’in güncel IMDb puanı ise 9,5/10.

Kaynak : https://advanced-television.com/2019/10/21/breaking-bad-movie-draws-6-5m-us-views-in-3-days/
34
7
3
3
2
Emoji İle Tepki Ver
34
7
3
3
2