• Anasayfa
  • Oyun
  • Epic Games, HoloLens 2 ile Ay'a İnişi Canlandırdı

Epic Games, HoloLens 2 ile 1969 Yılında Gerçekleştirilen Ay'a İnişi Canlandırdı

27
5
3
3
2
Microsoft'un aylardır gündemden düşürtmediği HoloLens 2 için Epic Games, fazlasıyla ilgi çekici bir konsept hazırladı.

Microsoft’un uzun süredir üzerinde çalıştığı başarılı bir şekilde geliştirdiği, HoloLens 2, artırılmış gerçeklik gözlüğü sektörünün liderleri arasında bulunuyor. Büyük verilerle çalışan kişiler odak alınarak üretilen HoloLens 2 için Epic Games'te günün anlam ve önemine birebir uygun bir olaya bugün gerçekleştirdiği bir etkinlikte imza attı.

Tasarım çalışmaları, iş birliği, eğitim ve tıbbi analiz gibi işleri ve artırılmış gerçekliğin olanak sağladığı her türlü şaşırtıcı olayı deneyimlemeye olanak tanıyan HoloLens 2'nin sınırları, Epic Games tarafından zorlandı. Tarihi Ay'a inişin 50. yıl dönümünü kutlamak için Epic Games, Unreal Engine 4 oyun motoruyla deyim yerindeyse görsel bir şölene imza attı.

Seattle’da gerçekleştirilen Microsoft Build etkinliğinde yapılan ön gösterim ile Epic Games, HoloLens 2’nin kolaylıkla tonla veriyi başarılı bir şekilde işleyebileceğini göstermeyi amaçladı. Bunun için Lucasfilm'in ışık uzmanı ve Ay'daki Adam kitabının yazarı Andrew Chaikin'i konuk eden Epic Games, 1969 yılındaki uzay mekiği Apollo 11'in birebir kopyasını inşa etti.

Yapılan ön gösterimde iki farklı kişi aynı görüntüyü aynı anda ve hiçbir gecikme olmadan görüntüleyebildiler. Üstelik cihazlar bunu, kendileri görüntüyü tekrar oluşturmadan, üretilen görüntüyü paylaşarak gerçekleştirdiler. Açıklamalarda da bulunan Epic Games, Mayıs ayının sonuna kadar HoloLens 2 için desteği getirmiş olacaklarının da altını çizdi.

Yapılan ön gösterim her ne kadar başarıyla gitse de yaşanan teknik aksaklıklar sebebiyle her iki sunucu da sahne üzerindeyken iptal edildi. Bunun devamında hem Microsoft hem Epic Games, gelecekte bu konuyla ilgili ne yapmayı planladıklarına dair bir röportaj verdiler.

Kaynak : https://venturebeat.com/2019/05/06/epic-games-shows-moon-landing-in-hololens-2/
27
5
3
3
2
Emoji İle Tepki Ver
27
5
3
3
2