Ferit 'wtcN' Karakaya'dan eSpor İsyanı: Andaval Holiganlığınız Çok Üzücü, Acıyorum

55
11
4
2
0
Ferit Karakaya (WTCN), e-spor takımı BBL Esports'un VALORANT Challengers isimli turnuva kapsamında yenilmesi üzerine gelen eleştirilere daha fazla dayanamadı. Oyun dünyasının "toksik" kitlesine nefret kusan WTCN, takipçilerinden de destek gördü.

Türkiye'nin en popüler Twitch yayıncılarından bir tanesi olan Ferit Karakaya (WTCN), bir süredir kendi e-spor takımı BBL Esports'un yöneticiliğini yapıyor. Kurduğu takımla çeşitli turnuvalara katılan ve başarı elde etmeye çalışan WTCN, bu takım sayesinde e-sporcu olmayı düşünen gençlere de ilham olmaya çalışıyor. Ancak Ferit'in şu sıralar canı biraz sıkkın...

Ferit Karakaya'nın e-spor takımı, Valorant ile yapılan bir iş birliği kapsamında başlatılan "VALORANT Challengers" isimli turnuva kapsamında çeşitli karşılaşmalara dahil oldu. Ancak bu karşılaşmalarda istediği istediği başarıyı elde edemeyen takım, ister istemez motivasyon kaybı yaşadı. Bunun üzerine oyun dünyasında "toksik" olarak isimlendirilen ve her şeyi eleştirme konusuna üstlerine tanınmayan kitlenin yaptığı eleştiriler, WTCN'yi isyan etme noktasına getirdi. Twitter'dan bir açıklama yapan Karakaya, konuyla ilgili düşüncelerini paylaştı.

Ferit Karakaya'nın Twitter'da yaptığı paylaşım

Ferit Karakaya WTCN

Ferit Karakaya'nın Twitter'da yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verildi;

Arkadaşlar bakın Valorant da espor kulüpleri arasında çok sempatik ilişkiler oldu. Valorant'ın esporunu kulüpler olarak bu şekilde güzel bir başlangıç yapmış iken sizin andaval holiganlığınız gerçekten çok üzücü. Acıyorum...

WTCN tarafından yapılan açıklamalar, takipçileri tarafından da beğeni yağmuruna tutuldu. Bazı kullanıcılar, bu açıklamaya cevap verirken toksik kitlenin umursanmaması gerektiğini savundu. Bazı kullanıcılarsa bu tür yorumların e-sporu ve e-spor takımlarını ateşleyeceğini düşünüyordu. İşte Twitter'da bu konuyla ilgili yapılan bazı paylaşımlar.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

55
11
4
2
0
Emoji İle Tepki Ver
55
11
4
2
0