Tasarımda Vizyonsuzluk Konusunda Çığır Açan 7 Tuhaf İcat

93
14
9
8
4
Şimdiye kadar gördüğünüz en ilginç, en orijinal ve en tuhaf icatlarla, yanılgılarla dolu geçmişe bir yolculuğa çıkıyoruz. Elektronik cihazlarınızı şarj edebilen mayo, patlamayan ama ses çıkaran el bombası, LCD ekranlı kemer tokası ve daha fazlasının yer aldığı listemize gelin birlikte göz atalım.

Teknoloji geliştikçe çok farklı ihtiyaçlara hitap eden pek çok icat ortaya çıkmaya başladı. Fakat bazen bu amaçla başlayıp da çok tuhaf icatlar da ortaya çıkabiliyor.

İşte onlardan bazıları;

Pantolona yerleştirilmiş klavye:

Bu pantolon, sadece konsept bir ürün olarak üretilmiş ancak internet ve bilgisayar bağımlılarının sahip olmak isteyeceği bir ürün olabilirdi. Pantolon bir USB aracılığıyla bilgisayara bağlanıyor. Kot pantolona yerleştirilmiş çevre birimlerinde tam boyutlu bir kablosuz klavye, özel olarak tasarlanmış bir kablosuz fare ve dizde dâhili hoparlörler bulunuyor.

LCD kemer tokası:

Pantolonu yürüyen bir multimedya ortamına dönüştüren bu kemer tokası, 320x240 piksellik ekranıyla ‘.mp4’, ‘.avi’, ‘.jpg’ ‘.bmp’ desteği sunuyor ve ekranda maksimum 2 GB SD kart desteği bulunuyor.

Yazıcılı tost makinesi:

Bu ekmek kızartma makinesi konsepti ile kahvaltıya tüm yeteneğinizi katabilirsiniz. Sadece tostunuzu, mürekkep püskürtmeli kâğıt destesi gibi yükleyin. Ekmek kızartma makinesi gerisini halleder. Bir seferde bir dilim kızartabilirsiniz.

Ses etkili el bombası:

Bu el bombası patlamıyor ancak çok fazla gürültü çıkarıyor. Pimini çekin, fırlatın ve yaklaşık 20 saniye bekleyin. Bomba, çalar saatinizi kıskandıracak seviyede rahatsız edici bir ses çıkarıyor. Susturmak için tetik kolunu basılı tutabilir veya pimi yerine takabilirsiniz.

Dezenfeksiyon tarayıcı:

Kapaklı cep telefonu gibi görünen bu cihazın tüm bakteri ve virüslerin % 99'unu öldürdüğü iddia ediliyor. Cihazın nano-UV ışığını 10 saniye boyunca dezenfekte edilmesi gereken herhangi bir şey üzerine uygulayın. Üretici şirket tarafından cihazın minder, yastık ve halı diplerinde saklanan bakterilerle mücadele için ilginç bir şekilde bir hayli işe yaradığı söyleniyor.

Casus kalem kamera:

Kaleme gizlenmiş video kamerayla gizli video kaydını tamamen yeni bir seviyeye taşımak mümkün. Lityum pil ile çalışan cihaz, USB bağlantısı ile şarj olabiliyor ve 2 GB video kaydı alabiliyor.

Güneş panelli bikini:

Hem şık bir bikini hem de aynı zamanda telefonlarınızı şarj edebileceğiniz bir elektrik enerjisine sahip olmak ister miydiniz? Bu bikini ikisini birlikte sunuyor. Üzerindeki güneş panelleriyle elektronik cihazlarınızı 5 V enerji ile şarj etmenize yardımcı oluyor.

İlginç icatları listeleyerek sizlerle paylaştığımız yazımızın sonuna geldik. Siz de kendi favori icadınızı yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.pcworld.com/article/190478/Weird_Gadgets.html#slide16
93
14
9
8
4
Emoji İle Tepki Ver
93
14
9
8
4