Google, Microsoft Edge'deki Önemli Bir Özelliği Chrome'a Getiriyor

19
6
3
2
1
Mozilla Firefox, Opera ve Microsoft Edge gibi rakiplerinden geri kalmak istemeyen Google, bu tarayıcılardaki özelliklerden bazılarını Chrome'a ekliyor. İşte bu yolda Google'dan bir adım daha geldi. Yazılım devi, Microsoft Edge'deki sekme önizleme özelliğini Chrome'a getiriyor.

Yazılım devlerinin kullanıma sunduğu mobil ve masaüstü tarayıcılar arasında büyük bir rekabet var. Bu tarayıcılar arasında en popüler olanı şüphesiz ki Google Chrome. Bu tarayıcı kullanıcılara bazı kullanışlı özellikler sunsa da Mozilla Firefox, Opera ve Microsoft Edge gibi rakipleri, sundukları birkaç eşsiz özellikle Chrome'dan ayrılıyor. 

Tarayıcı pazarındaki hâkimiyetini kaybetmek istemeyen Google da rakiplerindeki bazı özellikleri Chrome'a getirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda ilk olarak Chrome OS kullanan bilgisayarlara Microsoft Edge'deki sekme önizleme özelliğini getiren Google, şimdi de bu özelliği Windows 10, Linux ve macOS kullanan bilgisayarlara getirmek için kolları sıvadı.

Bir Reddit kullanıcısı, Google'ın sekme önizleme özelliği üzerinde çalıştığını açıkladı:

google chrome

Bir internet sitesinde vakit geçirirken diğer sekmeye geçiş yapmadan küçük bir ekranda önizleme yapabilmenizi sağlayan sekme önizleme özelliği, bilindiği üzere Microsoft Edge'in en sevilen özelliklerinden biri. Reddit'ten Chromium Gerrit’e göre Google, ekim ayında Chrome OS kullanan bilgisayarlara getirdiği bu özelliği yakın zamanda diğer işletim sistemlerine de getirecek. Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan özelliğin nasıl çalıştığına dair videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Google Chrome sekme önizleme özelliği nasıl çalışacak?

Videoda da görüldüğü üzere sekme önizleme özelliği kullanılarak herhangi bir sekme geçişi yapılmadan diğer sekmelerdeki siteler için önizleme yapılabilecek. Ayrıca sekmelerin sırası da önizleme pencereleri kullanılarak kolayca değiştirilebilecek. Tüm bunlara ek olarak bu pencerelere tıklayarak sekmelere geçiş de yapılabilecek.

Google'ın bu özelliği henüz test ettiği ve yakın zamanda Canary kullanıcılarına sunacağı söyleniyor. Bilindiği gibi Google, test aşamasında olan özelliklerini ilk olarak Canary kullanıcılarıyla deniyor fakat bu tarayıcının tam olarak stabil çalışmadığını belirtelim. Buna rağmen en yeni özellikleri ilk denemek isteyenlerdenseniz buradaki bağlantı aracılığıyla Google'ın Canary tarayıcısını edinebilirsiniz.

Kaynak : https://mspoweruser.com/chrome-will-soon-allow-users-to-preview-tabs-on-windows/
19
6
3
2
1
Emoji İle Tepki Ver
19
6
3
2
1