Google VPN, Tüm 'One' Abonelerine Sunuldu (Biz DNS Değiştirmeden Devam)

10
3
0
0
0
Google'ın premium One abonelerine sunduğu VPN hizmetinin kapsamı genişletildi. Artık basic paket alan kullanıcılar da VPN hizmetinden faydalanabiliyor. Türkiye'deki kullanıcılar ise bu özellikten mahrum kalmaya devam edecek.

ABD merkezli teknoloji devi Google, bundan birkaç yıl önce Google One hizmeti aracılığıyla VPN sunulacağını duyurmuş, bugüne kadar da bu hizmet bazı ülkelerde test edilmişti. Bazı ülkelerdeki kullanıcılar, 2 TB'lik depolama alanı sunan pakete abone olmaları halinde VPN hizmetini kullanabiliyorlardı. Şimdiyse bu hizmet ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

Google, VPN hizmetinin kapsamını genişletti ve destek sunulan ülkelerdeki tüm kullanıcıların hizmetine açtı. Artık sadece 100 GB depolama alanı sunan "Basic" paketini alan tüketiciler (Türkiye'de aylık 5,79 TL) de VPN hizmetinden faydalanabiliyor. Google'a göre Basic paket satın alan Google One aboneleri, birkaç hafta içerisinde VPN hizmetini aktif olarak kullanabilecekler.

Türkiye yine dışlanan ülkeler arasında...

Google One VPN

Google tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda, VPN özelliğinin Türkiye'deki kullanıcılar için hala kullanılabilir olmadığını görüyoruz. Yani Google'ın VPN hizmeti artık 'ucuzlamış' olsa da Türkiye'deki Google One aboneleri, bu hizmetten mahrum kalmaya devam edecekler. Bunun yakın zamanda değişip değişmeyeceği bilinmiyor.

Google One fiyatlarını merak ediyorsanız: 

Verilerin dark web'e düşmesi halinde kullanıcı uyarılacak

Google One

Google One hizmetindeki tek yenilik VPN'lerdeki kapsam genişletmesi olmadı. Google, abonelerine dikkat çeken bir özellik daha oluşturdu. "Dark Web Raporları" olarak isimlendirilen bu yeni özellik, verilerin dark web'e düşmesi halinde kullanıcının uyarılmasını sağlıyor. Kullanıcıların bu özelliği kullanabilmeleri için aktifleştirmeleri ve şahsi bilgilerini girerek bir profil oluşturmaları gerekecek. Bu özellik, şu an için sadece ABD'deki kullanıcılar özelinde olacak.

Kaynak : https://www.theverge.com/2023/3/8/23629530/google-one-vpn-all-plans-dark-web-report
10
3
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
10
3
0
0
0