HONOR, Sadece 2 Yılda Küçük Bir Alt Markadan Bağımsız Bir Teknoloji Şirketine Nasıl Evrildi?

11
6
0
0
0
2020 yılında Huawei'den ayrılıp bağımsız bir teknoloji şirketine dönüşen HONOR, bu 'bağımsız' 2 yıl içinde bir alt markadan dünya çapında bir teknoloi şirketine nasıl dönüştü? İşte HONOR'un "İyiki bağımsız olmuş" dedirten faaliyetleri...

2013 yılında Huawei'ye bağlı bir teknoloji şirketi olarak kurulan, 2020 yılında ise bağlarını kopararak bağımsız bir markaya dönüşen HONOR, bugünlerde bağımsız bir şirket olmanın ikinci yılını kutluyor. 

Elbetteki bir şirketin ortaklıkları ya da üst-alt kuruluşları tüketicileri doğrudan etkilemiyor. Bu içeriğimizde HONOR'un bağımsız bir teknoloji şirketi olarak geçirdiği 2 yılda gerçekleştirdiklerini ele alıyoruz. Çoğunuz fark etmemiş olsa da HONOR, bu 2 yılda ciddi bir kimlik değişimi yaşadı ve 'Gençlere teknolojik ürünler sunan' bir marka olmaktan epey uzaklaştı.

HONOR, artık sadece gençlere hitap etmiyor

HONOR

Geçmiş yıllarda daha çok uygun fiyatlı ve gençlere yönelik ürünlerle karşımıza çıkan HONOR, 2020'den sonra her yaştan müşteriye hitap etmeye başladı. Tasarladığı ürünlerle müşteri sayısını da artıran HONOR, 30 binden fazla deneyim mağazasına ulaştı. Böylelikle 180 milyondan fazla müşteriye mümkün olan en iyi hizmet sunulmuş oldu. 

Ar-Ge çalışmaları artırıldı!

HONOR'un bağımsız bir teknoloji şirketi olarak en fazla zorluk çekeceği konunun Ar-Ge olacağı düşünülüyordu. Ancak bu noktada kararlı bir tavır takınan HONOR, dünya çapında 6 Ar-Ge merkezi kurdu. Böylelikle yeni teknolojiler ve premium ürünler gelişitirilebildi ve tüketicilerle buluşturuldu. Bugün HONOR'da çalışanların yüzde 60 gibi ciddi bir bölümü, Ar-Ge projelerinde iş yapıyor. Bir başka deyişle her 10 HONOR çalışanından 6'sı, mesaisini yeni teknolojiler ve ürünler ortaya çıkarmaya harcıyor.

IFA'da 35 ödül topladı!

HONOR

Tüketici elektroniği sektöründe dünyanın en büyük etkinlikleri arasında yer alan IFA'ya 2022 yılında ilk kez bağımsız olarak katılan HONOR, bu etkinlikler kapsamında 35 ödül birden kazandı. Bu ödüllerden 21'i, geçtiğimiz aylarda Türkiye'ye gelen HONOR 70'e gitti. HONOR Pad 8 ise IFA'nın en iyisi ödülüne layık görüldü. 

Sosyal sorumluluk projelerinde boy gösterdi!

HONOR, bu süreçte sosyal sorumluluk projelerinde de dikkat çeken işlere imza attı. Örneğin 2021 yılında ürün ambalajları özel olarak optimize edildi ve karbon emisyonu, 285 ton düşürüldü. Bununla birlikte; 1.733 ton elektronik atık da şirket tarafından bertaraf edildi. Ayrıca daha dayanıklı akıllı telefonlar üretildi ve bu sayede telefon değiştirme döngüsü uzatıldı. Bugün HONOR telefon alan bir tüketici, bu cihazı ortalama 26.4 ay boyunca sorunsuz kullanıyor...

11
6
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
11
6
0
0
0