• Anasayfa
  • Mobil
  • Huawei Mate 30 Lite HarmonyOS Kullanan İlk Telefon Olacak

İddia: Huawei Mate 30 Lite, HarmonyOS Kullanacak İlk Telefon Olacak

21
17
3
3
1
Huawei, geçtiğimiz gün kendi oluşturduğu çok platformlu işletim sistemi HarmonyOS’u duyurdu. Twitter’da paylaşılan bir bilgiye göre, şirket kendi işletim sistemini ilk olarak yakın zamanda çıkaracakları Huawei Mate 30 Lite’da kullanacak.

Huawei, ABD ile girdiği çatışmadan sonra Android platformu ile arası açılınca, kendi işletim sistemini oluşturmaya karar vermişti. Son zamanlarda ha çıktı ha çıkacak derken işletim sisteminin isminin de ne olacağı tamamen merak konusuydu. Huawei, dün yaptıkları konferansta yeni işletim sistemini tanıttı ve bu işletim sisteminin ismini de belirterek içimizi rahatlattı: HarmonyOS 

Harmony OS

Tabii işletim sistemi tanıtıldı ve işletim sistemi ile ilgili sorular cevabını bulunca, akıllara başka bir soru takıldı; işletim sistemi ilk olarak hangi cihazda kullanılacak? Bu sorunun cevabı, elbette bir iddia şeklinde bir Twitter kullanıcısından geldi. İddiaya göre Huawei, kendi işletim sistemini ilk olarak Huawei Mate 30 Lite’da kullanacak. Cihazın üst modelleri Mate 30 ve Mate 30 Pro ise Android Q tabanlı EMUI 10 arayüzüne sadık kalacak. 

İddialara göre Çinli akıllı telefon devi Huawei, Mate 30 Lite’ı eylül ayında piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu durumda eğer işletim sistemi ilk olarak Mate 30 Lite’da kullanılacaksa, biz de eylül ayında HarmonyOS’i görebiliriz. 

Kaynak : https://www.gsmarena.com/huawei_mate_30_lite_could_be_the_first_phone_with_harmonyos-news-38597.php
21
17
3
3
1
Emoji İle Tepki Ver
21
17
3
3
1