• Anasayfa
  • Mobil
  • Instagram, Android İçin Uygulama Kısayolları Geliştiriyor

Instagram, Android Uygulaması İçin Kısayollar Üzerine Çalışıyor

15
10
4
3
2
Android 7.1’den beri Android uygulamalarında kısayollar kullanılabiliyor. Ancak Instagram’ın uygulama kısayolları yoktu. Ortaya çıkan yeni bir bilgiye göre Instagram da uygulama kısayolları için çalışmaya başladı.

Google, 2016’nın sonlarında Android 7.1 Nougat’la beraber uygulamalar için kısayol özelliğini yayınlamıştı. Uygulama kısayolları ile beraber uygulamanın en çok kullanılan özellikleri uygulamaya girmeden açılabiliyordu.  

Uygulama kısayolları ile beraber uygulamaların diğer ağırlıklarından kurtularak uygulamanın istediğiniz bir fonksiyonunu direkt kullanabiliyorsunuz. Instagram, Android'e bu özellik yıllar önce eklenmiş olmasına rağmen uygulamasına böyle bir destek getirmemişti.

instagram kısayol

Aslında Intagram, iOS’te uygulama kısayolu özelliğini 2015 yılından beri sunuyor. Yeni gelen bilgilere göre Instagram, Android için karanlık mod temasını yayınlamasının ardından uygulama kısayolları üzerinde de çalışmaya başladı. Ortaya çıkan Instagram kaynak kodlarında dört uygulama kısayolu görünüyor. Android için çalışılan kısayollar iOS’tekilerler aynı: Kamera, Yeni Gönderi, Hareketleri Gör ve Direct.

Uygulama kısayolları için şirketin hala katı kuralları yok. Instagram’a gelecek yeni uygulama kısayollarının ardından Facebook’a da kısayol özellikleri gelebilir. 

Kaynak : https://www.androidpolice.com/2019/10/01/instagram-app-shortcuts-for-android/
15
10
4
3
2
Emoji İle Tepki Ver
15
10
4
3
2