Kullanıcılar Tarafından Üretilen Instagram Filtreleri, Uygulamaya Eklendi

20
10
5
4
3
Hayatımıza tam olarak ünlü sosyal medya uygulaması Snapchat ile giren yapay zeka destekli filtreler, Instagram platformuna da eklenmişti. Sadece Instagram tarafından oluşturulan filtrelerin bulunduğu Instagram'ın uygulaması artık diğer kişiler tarafından üretilen filtreleri de içeriyor.

Sosyal medya platformları arasında günümüz yaşantısında en çok kullanılanlar arasında olan Instagram, yeni özelliklerini kullanıcılarına sunmaya devam ediyor.

Bir değişiklik yapacağı zaman genelde radikal kararlarla karşımıza çıkan ve uzun süre boyunca gündemden düşmeyen Instagram, yapay zekasıyla olan iş birliğini daha da ileriye taşımayı planlıyor.

instagram effects

Sosyal medya uygulaması Instagram'ın içerisinde bulunan kamera uzun süredir yapay zekayı destekliyordu. Yapay zeka destekli filtreleri kullanmak isteyen kişilerin Instagram kamerasını açtıktan sonra ekranın sağ alt kısmında bulunan emojiye tıklamaları da yeterli idi.

Bir süredir kamera uygulaması için özel filtreler üreten Instagram, filtrelerin az sayıda olmaları ve uzun süre boyunca güncellenmemeleri sebebiyle kullanıcılarından olumsuz geri dönütler toplamıştı. Filtre çeşitliliğini artırmak isteyen uygulama artık çok daha fazla filtreye sahip.

Yeni filtreler nasıl kullanılır?

instagram efekt

Instagram'ın kamerasında bulunduğu gibi yine benzer yapay zekalı ifadeleri kendileri üreten kullanıcı kitlesi için ABD merkezli şirket önemli bir adım attı. Kullanıcılar tarafından üretilen filtreler artık diğer kullanıcılar tarafından da kolayca erişilebilir hâle geldi.

Instagram topluluğu tarafından oluşturulan yeni filtreleri deneyebilmek için ise tek yapmanız gereken Instagram kamerasının sağ alt tarafında bulunan emoji ifadesine tıklayıp listenin sonuna kadar ekranı kaydırmak. Burada "Browse Effects (Efektleri Keşfet)" seçeneğini göreceksiniz.

Filtreler bende yok, ne yapmalıyım?

instagram efekt

"Efektleri Keşfet" butonu ile diğer kullanıcılar tarafından üretilen yaratıcı filtreleri deneyebilir ve ortaya çok daha başarılı çalışmalar çıkarmaya hemen başlayabilirsiniz.

Instagram'ın şu an için test aşamasında olan özelliği henüz cihazınıza ulaşmamış olabilir. Yeni özelliklerini sınırlı sayıda kullanıcı için kullanıma açan Instagram'ın bu özelliğinin beğenilmesi ile tüm kullanıcılara yayınlayacağı tahmin ediliyor. Bu doğrultuda sabırlı olmakta ve Instagram'ın adım atmasını beklemekte fayda var.

Kaynak : https://www.firstpost.com/tech/news-analysis/instagram-browse-effects-section-with-ar-camera-effects-starts-rolling-out-7158791.html
20
10
5
4
3
Emoji İle Tepki Ver
20
10
5
4
3