Microsoft, Windows 11'de Kullanıcıların Hiç Sevmediği Bir Özelliği Kaldırdı

30
4
2
2
2
Microsoft, Windows 11'de test aşamasında olan başlat menüsünde web sitesi gösterme fikrinden vazgeçti. Şirket, gelen geri bildirimleri dikkatle incelediklerini belirtti.

Microsoft'un en güncel işletim sistemi Windows 11'in ön izleme sürümüne geçtiğimiz aylarda gelen ve kullanıcıların çok da hoşuna gitmeyen bir özellik kaldırılıyor. Microsoft, Windows 11'in Başlat menüsünde bir süredir önerilen web sitelerini gösteriyordu. 

Test aşamasında olan bu özellik Windows 11 kullanıcılarının çok hoşuna gitmemişti. Kasım 2022'de 25247 ön izleme sürümünde ortaya çıkan ve menü panelinin alt kısmında web sitelerini gösteren özellik, kullanıcıları çok da memnun etmemiş gibi görünüyor. Microsoft'un Windows 11 Insider sistemine gelen geri bildirimler neticesinde 25272 ön izleme sürümünde bazı özellikler kaldırıldı, bazıları ise güncellendi.

Windows 11'de tek kaldırılan şey başlat menüsündeki internet sitesi ön izlemeleri değil.

Windows 11

Windows 11'in son güncellemesindeki değişiklikleri ayrıntılarıyla açıklayan Microsoft, Edge tarayıcısında kopyalanan bir metni aramak için yapılan önermeyi de kaldırdığını açıkladı. Bu özellik, Edge'de tıkladığınız metni açılan bir panelde arayabilmenizi sağlıyordu.

Yapılan değişikliklerle ilgili Microsoft'tan açıklama geldi.

Windows 11

Microsoft, yaptığı güncelleme hakkında şunları söyledi: "Bu iki deneyim hakkında bize geri bildirimde bulunan tüm Insider'lara teşekkürler."

25272 ön izleme sürümüyle birlikte görev çubuğunun arama kutusunda oluşan görsel aksaklıklarla alakalı bir sorun başta olmak üzere bazı hatalar çözüldü.

Kaynak : https://blogs.windows.com/windows-insider/2023/01/05/announcing-windows-11-insider-preview-build-25272/
30
4
2
2
2
Emoji İle Tepki Ver
30
4
2
2
2