Microsoft, ‘Yapılacaklar’ Uygulamasını Mac Cihazlara Getirdi

8
2
2
0
0
Daha önce iOS, Android ve Windows gibi platformlarda bulunan Yapılacaklar uygulaması, Mac platformuna da geldi.

Microsoft, 2017 yılında yaptığı açıklama ile ‘Yapılacaklar’ uygulamasını geliştirmek için bünyesine kattığı Wunderlist şirketini kapatacağını duyurdu. O zamandan bu yana Yapılacaklar uygulamasını geliştirmeye devam eden Microsoft, uygulamasını Windows, iOS, Android ve web’de kullanıma sunmuştu. Uygulama bugünden itibaren Mac’te de kullanılabilecek.

Uygulamanın Mac App Store’da da yayına girdiğini bildiren Microsoft, ilk sürümünden birçok özelliği içerisinde bulundurduğunu bildirdi. Bu özellikler arasında görev oluşturma ve yönetme, çevrimiçi çalışma, liste paylaşma, etiketlerden yararlanma ve daha birçok şey bulunuyor.

Uygulamanın Mac sürümü aynı zamanda birçok kısayolu da barındırıyor. Örneğin ⌘2 (cmd + 2) kısayoluyla uygulamayı küçülterek liste görünümünü etkinleştirirken ⌘1 (cmd + 1) kısayolu aracılığıyla tüm listelerinize geri dönüş yapabiliyorsunuz.

Apple’ın bu ay gerçekleştirdiği Worldwide Developer Conference’ta şirket, Project Catalyst isimli yeni araçlarını da duyurdu. Bu araç sayesinde geliştiriciler iPad uygulamalarını mevcut kod temelini geliştirerek Mac’e uyumlu hale getirebilecek. Örneğin Twitter, Cuma günü yaptığı açıklamada Twitter uygulamasını Mac’e uyarlayacağını bildirdi.

Kaynak : https://techcrunch.com/2019/06/17/microsoft-brings-its-to-do-app-to-mac/
8
2
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
2
2
0
0