11
5
3
2
1

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte kuantum bilgisayarları ve kuantum teknolojisini sık sık duymaya başladık. Bu teknoloji sayesinde yakın gelecekte çok daha hızlı ve çok daha güçlü işlemleri gerçekleştirebileceğimiz bir sisteme ulaşabileceğiz. Peki, bu nasıl olacak?

Bu ve bunun gibi soruların cevaplarına ulaşmak için İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nü ziyaret ettik. Kuantum dolanıklık, kunatum fiziği, kuantum şifreleme, kuantum işlemciler ve kuantum bilgisayarlar ile ilgili aklımıza gelebilecek ve merak ettiğiniz birçok soruyu değerli hocalarımıza yönelttik.

Sorularımızı yanıtlamalarının yanı sıra laboratuvar ortamında da bizleri ağırlayan ve aklımızdaki soru işaretlerini kaldıran İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nden birçok cevap alarak sizleri tatmin edeceğini düşündüğümüz bir video hazırladığımızı söyleyebiliriz.

Çağımızın en çok ilgi gören konularından biri olan kuantum teknolojisine dair inceleme yaptığımız videomuzda aradığınız soruların cevaplarını bulmanız ve bol bol bilgilenmeniz dileklerimizle hepinize iyi seyirler diliyor, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'ne bizleri ağırladıkları için tekrar tekrar teşekkür ediyoruz.

11
5
3
2
1
Emoji İle Tepki Ver
11
5
3
2
1